Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a legrosszabb ill. a...

AnonymusAnonymus kérdése:

Mi a legrosszabb ill. a legjobb "tapasztalatod" a gyógyszerekkel?

Figyelt kérdés

Nekem:

-legrosszabb: Amikor torokfájásra este beszedtem az epres Strepsils-t, és elaludtam mielőtt teljesen elszopogattam volna. Reggel úgy ébredtem, hogy a szájfal belső részére olvadt rá az az epres trutyi, és ha odatettem a nyelvemet éreztem azt a "szuperédes" epres ízt még vagy 5 napig... Brrr... :S

-legjobb: Asszem a Nurofen lázcsillapító (még a régebbi, a folyékony) volt az, amit én imádtam. Szintén epres volt, és ilyen sötétbarna üvegben volt kapható. Amikor kicsi voltam (olyan 2003-2007 körül lehetett :D) és lázas is, ezt a gyógyszert egy "tompa hegyű műanyag tűvel" lehetett a szájba adagolni. Még akkor is azt akartam inni (bevenni), amikor nem volt semmi bajom... :D


2011. febr. 23. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Jó élményeim csak gyerekkoromban voltak:

-A "köptető" ízét imádtam! Olyan zöld üvegben volt.

-Meg az Erigon szirupot, az is fini volt!

-És volt még valami szopogatós tabletta, hogy mire volt való arra nem emlékszem, csak az rémlik, hogy a tabletták egy egybefüggő hajlékony ezüstpapírszínű csomagolásban voltak, a bogyó elszopogatása után pedig sárga lett a nyelvem. Az is fini volt.


Rossz élmény:

Alapvetően rám nem hatnak a gyógyszerek, ezért inkább kerülöm őket. Például a Demalgon fogfájásra van, de nálam sosem hat... A nem tudom melyik fájdalomcsillapító (A-betővel kezdődik), az sem hatott még.

Egyedül a Cataflam volt eddig rám némi fájdalomcsillapító hatással, de azt meg nem árulják vény nélkül.


Szóval én bogyóellenes vagyok, inkább önszugerálással gyógyulok.

2011. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerintem az Algopirinre gondoltál. :D

Nekem az kb. fél-háromnegyed óra után hat csak... :S

2011. febr. 23. 13:12
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

legrosszabb: vesebeteg vagyok ezeréve,ezt minden orvossal közlöm jóelőre...erre amikor bevittek az ügyeletre mert már levegőt se kaptam,olyan gyógyszert adtak,amitől a veséim nem sok hiján leálltak...


legjobb:strepsils mézes...csodát tesz,csak ugy cukorkaként is megeszem néha ha nem vagyok beteg


demalgon...ennél hatékonyabb fájdalomcsillapitó nekem nincs

2011. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

legrosszabb: hörgőhurutot kaptam és megkaptam az erre megfelelő kapszulát, nevét nem tudom. A kezelés elkezdése után megmaradt a lázam egy hétig 39en, sürgősségin kötöttem ki. Kiderült nem jó dózisú gyógyszert kaptam és tüdőgyulladásom lett. Kórházban egy erős antibiotikumot adtak minden reggel, amit fél órán belül erős hányinger követett, így következő naptól már hányingercsillapító inyekcióval hozták. Eddig ez a legrosszabb élményem gyógyszertől.


legjobb:Gyerekkorom kanalas gyógyszerei volt pár finom, most felnőtt fejjel, pedig nagy segítség a saridon (elég migrénes vagyok) :)

2011. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezekhez képest az én legrosszab élményem a gyógyszerekkel semmi... De hát örülök, hogy eddig nem származott semmi komolyabb bajom belőlük. :)
2011. febr. 23. 15:23
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Legrosszabb: Pont az egyik kedvenc előadómat hívták meg a suliba, hogy tartson előadást kriminálpszichológia területén, nagyon érdekes volt, de előtte műtött a szájsebész, voltak gondok a bölcsességfogammal, ezért a fájdalomra Flector port írt fel, muszáj volt meginnom egy pohárral, de akkoriban sok nyugtatót szedtem, és a kettőtől elkezdtem irgalmatlan baromságokat kérdezni a mélyen tisztelt előadótól, a Gyilkos Elmék-ben látott "tapasztalataimra" támaszkodva. Elég kínos volt utána.

Legjobb: gyerekkori kanalas gyógyszerek :) Stilnox elalvás előtt.

2013. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%
6: Ez zseniális story...
2018. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!