Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csípőprotézis beültetésen...

Csípőprotézis beültetésen átesett emberek segítségét szeretném kérni: hogy telt a műtét utáni időszak?

Figyelt kérdés
Konkrétan az érdekelne, mekkora fájdalmatok volt, milyen volt a közérzetetek, mennyi idő múlva tudtátok rendesen használni a műtött végtagot.
2011. szept. 28. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt, de megvan rá az esélyem, ezért beszélgettem már erről olyanokkal akik átestek ezen. Állítólag, a műtéti hegen kívül nem fáj semmi, az is hamar elmúlik, újra kezdeni járni kicsit nehézkes, de korántsem éreznek akkora fájdalmat, mint előtte, amikor a csúnya rossz kopott forgójukkal kellett járni.
2011. szept. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem estem át rajta, de tnaultam róla.

Elméletileg nem fáj, mert nincs mi fájjon, csak a műtét helye egy kicsit.

Tanárom úgy fogalmazott, hogy ugye nagyon sokan halasztgatják, és évekig fáj nekik erősen, de amikor megcsinálják nagyon sokan azt mondják hogy előbb kellett volna.

Rehabilitáció, a protézis fajtájától függően akár fél év is lehet hogy újra rendesen megtanulj járni. Illetve az illesztések oda forrjanak a csonthoz. A fájdalmak azonnal megszűnnek. Viszont utána teljesen normális életet élhetsz. Olyan sportot kell választani ekkor amivel nem esel el, mert azt szigorúan tilos, de a műtét után fontos hogy sportolj valamit. A fajtájától függően később cserélni kell esetleg.

Feltétlenül beszélj ezekről a gyógytornászoddal ő minden fontosat el fog neked mondani :-)

Kérdezd ki milyen mozgásokat végezhetsz és milyeneket nem.

2011. okt. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Anyukámat 3 napja műtötték még, s még mindig nagy fájdalmai vannak, ez hogy lehet.

S még nemkelt fel.

2022. dec. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!