Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Altatátos műtét után hogyan...

Altatátos műtét után hogyan érezted magad?

Figyelt kérdés
Mikor ébredtél? Járt hányással vagy fejfájással? Zavartak a látogatók? Volt étvágyad?
2011. okt. 28. 08:34
 1/9 Antimod ***** válasza:
71%
Nem hánytam és nem fájt semmim, de reszkettem vagy háromnegyed órát, nem tudom, miért.
2011. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Nekem rövid műtétem volt, utána ugye rögtön ébresztenek-erre nem emlékszem,de elmeséltem röviden a kb egy hónappal korábbi nyaralásomat.

Utána a szobában még másfél órát aludtam,mikor felébredtem,az volt az első kérdésem,hogy hány óra van-nem tudom hova siettem:)

Nekem sem hányás,sem fejfájás nem volt,csak egy kis köhögés,-ez állítólag a cső miatt,amit ledugtak,de az hamar elmúlt.Étvágyra nem emlékszem,inkább arra,hogy rettenetesen szomjas voltam,de ugye először csak kortyonként lehetett inni.

Nekem csak a párom, és a szüleim jöttek be,másnak nem is szóltam,a szobában más látogatókra meg nem is igen emlékszem,szóval biztos nem zavartak.A szobatársakkal pedig felváltva segítettünk egymásnak.

2011. okt. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
altatás után max egy-két napig vannak furcsa dolgok,annyit meg könnyen átvészel az ember,azt utána már minden oké
2011. okt. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Pocsékul. Nem részletezem, hogy ne ijedj meg, ha véleztlenül azért kérdeznéd, mert műtét előtt állsz.
2011. okt. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Altatásos műtét után a dokik felébresztenek általában, csak utána hagynak visszaaludni. Én miután visszavittek a kórterembe olyan fél órát voltam "fenn" - ez ilyen kába, tompa állapot - utána kb 4 órát szundiztam még, és felébredtem. Baromira reszkettem és fáztam utána, és fájt a műtött rész, de ilyenkor az ember még olyan kába, hogy nem igazán zavarja a dolog - engem legalábbis nem zavart, de ez egyénfüggő. Nem jár hányással, csak ritka esetekben, de sokmindent nem is tudnál kihányni, mert előtte nep este 6ig lehet enni, és éjfélig inni. Épp ezért műtét után - mikor már észhez tér az ember - baromi éhes, meg szomjas. Nem nagyon zavarthatnak a látogatók, mert a nővérek kiküldik őket, ha látják, h nyűgös vagy. Engem abszolút nem zavartak, a szobatársak látogatói is tök toleránsak voltak meg halkan beszéltek.
2011. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Tavaly volt egy nagy műtétem. A doki felébresztett, aztán szundi. Emlékszem, hogy anyuék bejöttek, hogy kiolvastam a Best újságot, viszont fogalmam sincs mi volt benne. :D Baromi bágyadt voltam még kb 4-5 órán át, aztán éjfél körül már nem tudtam aludni.

Hányni nem hánytam, a "szagom" volt büdös. Fertőtlenítő és a mellkas folyadék jellegzetes büdös szaga. Na attól se étvágyam nem volt, se szomjas nem voltam.

A torkom még jó 1 hétig fájt, alig bírtam enni és sokáig rekedt is maradt a hangom.

Nyugi, én is baromira paráztam (bár én magától a műtéttől, mert elég necces volt) de semmi gond nem volt :)

2011. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Nekem azt mesélték,hogy amikor felébredtem,össze-vissza kérdezgettem mindent,meg a testvéremet kerestem,de erre nem emlékszem,csak arra,hogy amikor újra felébredtem a kórteremben voltam,pisilnem kellett,meg szomjas voltam. Ágytálat hoztak és két korty vizet engedtek inni,amit nem hánytam ki. Kb.másfél órán át nagyon fájt a műtött csuklóm,remegtem,de nem fáztam,és nagyon gyengének éreztem magam. A műtét reggel volt és csak este tudtam enni,de akkor már nagyon éhes voltam.

Utána már csak a vérnyomásommal volt gond,de jól voltam.

2013. febr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

először is mikor felébresztettek úgy éreztem majdnem megfulladok. Annyira emlékszem hogy mondogattam, hogy megfogok fulladni, erre azt válaszolták, hogy nem fogok, nyugodjak meg. Akkor csak olyan félálom szerűség volt, s mire teljesen felébredtem már az ágyamban voltam és nagyon fájt a sebi. Adtak fájdalomcsillapítót.

Aztán egész éjjel öklendeztem ami még jobban terhelte a sebit, kb kétszer hánytam ilyen barnát, végig hányingerem volt. Még másnap is, de akkor is csak egyszer vagy kétszer sikerült, inkább az öklendezés volt jellemző, ami terhelte a sebit. Aztán következő nap jobb volt, már tudtam újságot olvasni, este meg éjjel megint hányinger. Utána is így volt egy kicsit, egyszeri éjjeli hányással, utána elmúlt. Később ettem este joghurtot, ami éjfél körül kijött. Az volt az utolsó hányás, utána már elmúlt, majd hazaengedtek. Ez egy hét volt. Étvágyam viszont alig volt, az a pépes kaja is szörnyű volt.

2015. nov. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
70%
Én rettenetesen féltem, nem is magától a műtéttől, hanem attól, hogy mi lesz utána... Dél körül vittek be a műtőbe, és arra emlékszem, hogy már az őrzőben vagyok és nagyon álmos, ragadt le a szemem. Hallottam az óra kattogását, amit egy idő után meg is találtam a falon, fél 5 volt. Aztán rezgett a telefonom, de nem volt erőm hozzá, hogy felvegyem, akkor igazából nem is érdekelt. Nekem nem volt hányingerem, nem fájt a fejem, semmi bajom nem volt, csak picit a műtét helye fájt, de az nem volt vészes. Fel kellett ülnöm, de akkor még picit szédültem és gyenge voltam, majd egy kis időre még visszafeküdtem. Aztán este 7 körül ki kellett mennem wc-re, lemosakodni, átöltözni, majd visszakisértek a szobába, akkor már nagyon éhes voltam. Csak gyümölcspürét ettem és egy kis kekszet. Másnap haza is engedtek. Egyszóval nekem életem első műtétjéhez szükséges altatásról nem maradt rossz élményem. (csak remélni tudom, hogy első és utolsó volt)
2015. nov. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!