Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hangosabban...

Hogyan tudnék hangosabban beszélni/érthetőbben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudnátok nekem esetleg tanácsot adni, hogy hangosabban és érthetőbben beszéljek? nem arról van szó, hogy nem tudnék, csak ha mondjuk felemelem a hangomat nekem az olyan "megerőltetően"(?) megy, érzem a torkomon, hogy valami nincs rendben, most inkább ilyen normál állapotban beszélek és szeretnék kicsit gyorsabban, úgy, hogy ne akadjon össze a nyelvem, mert ez is sokszor előfordul...nincs erre valami tanácsotok, hogyan javíthatok rajta?

Légyszi normális válaszokat, előre is köszi!


2011. okt. 3. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Olvass hangosan, ezzel trenírozod a hangszálaidat.
2011. okt. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Ne tépj annyit :D Viccet félretéve, valószínűleg most kezdtél mutálni azért "olyan" megerőltető hangosabban beszélni ez majd elmúlik, az hogy összeakad a nyelved arra nem tudok mint mondani, légy összeszedettebb
2011. okt. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én már találkoztam ilyen fejlesztő könyvekkel. Sajnos nem jut az eszembe egyik címe sem, de ha bemész egy nagyobb könyvesboltba (pl. Alexandra, Libri, Lyra stb.) akkor ott biztosan tudnak ajánlani egy párat.
2011. okt. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Gyakorlás teszi a mestert.


A gabalyodást, gyakorolhatod tréfás mondókákkal, amiket igyekszel egyre gyorsabban és gyorsabban mondani, illetve a gondolataidat is össze kell jobban szedned, hogy ne akadjon meg a nyelved.


Pl.:


Rózsaszín sündisznó rózsaszin uzsis zacsija.


Fekete bika pata kopog a pepita patika kövein.


Te Ede! De bedezodoroztad magad!


Egy kupac csupasz kopasz kukac, meg még egy kupac csupasz kopasz kukac, az két kupac csupasz kopasz kukac.


Biztos ismersz még ilyen mondókákat, ezekkel gyakorolhatsz.


Ha a hangerőd ilyen, akkor ilyen. Megpróbálhatsz odafigyelni rá, hogy kicsit hangosabb légy, de ha neked ez a "normális" hangerőd, akkor úgyis mindig erőltetned kell, nekem is van ismerősöm, aki halk szavú, és jobban oda kell figyelni, mit mond, de ez van, nem mindenki ordibálhat úgy mint én... :)


Aztán a fent leírt módszerek is szuperek, tehát nem ismétlem azokat (többieket). :)


Ha semmi sem segít, érdemes logopédushoz menni, ő biztos tud neked segíteni mindebben! :)

2011. okt. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, majd probálkozom velük!:)

A mutálás nem valószínű, mivel már 20 éves vagyok és lány:) de köszi a választ, mentek a zöld kezek!

2011. okt. 3. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!