Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon rossz alvó vagyok, nem...

Nagyon rossz alvó vagyok, nem akarok rászokni az altatóra. Milyen természetes gyógymódot tudtok?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy pohár tej segíthet a kálciumtartalma miatt. Én jól ki szoktam szellőztetni, hideg, friss levegőjű szobában könnyebb elaludni. Lefekvés előtt 3-4 órával már ne egyél, és pláne ne nehezet. Ne feküdj álmatlanul, inkább kelj fel és csinálj valamit, pl olvasás, tévénézés, aztán hátha elálmosodsz. Nyilván kell a sötétség és csend is. A szex is jó altató. Azt szokták mondani, hogy ne rágódjunk éjszaka a problémákon, de szerintem pont ebben a csendes, nyugalmas állapotban jönnek a legjobb ötletek.
2009. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az elözőhöz ennyit fűznék hozzá:


Két külön edényben pirits meg 20 dkg szezámmagot, diót. Karamellizálj 50 dkg cukrot, önts hozzá fizet. Miután levetted a tűzről, nyomd bele a magokat. Ezek után csak annyi van hátra, hogy fakanállal összenyomkodod, és kockákra vágod!:)


Még nem próbáltam soha, de érdemes lehet kipróbálni.


-Tündérlány(17)-

2009. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy elalvás előtt olvass az ágyban. Ettől jól be lehet aludni, persze nem azért, mert unalmas a könyv.
2009. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

macskagyökér tabletta vagy tea( még csak nyugtaónak használtam ilyesmi teát)

amit nagyon tudok ajánlani: Mandala tea: night flight/éjszakai repülés, lilás-kékes dobozban van az elején egy kerek mandala-ábra, nekem ez bevált :)

2009. ápr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

jól fáraszd ki magad lefekvés előtt, és már sok fajta nyugtató teát is lehet kapni. ha van kádad, akkor egy meleg fürdő illóolajokkal is sokat segíthet!

azt tudod mitől nem tudsz aludni? lehet a problémát kéne megszüntetni?!

2009. ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyógynövényes készítményekkel próbálkozz, mint pl. citromfű, macskagyökér, levendula, ezek tabletta formában is kaphatók. Egyébként én is nehezen alszom el, de nekem csodát tett, hogy lefekvés előtt egy órával leülök ide a gép elé, olvasgatom pl. a "Gyakori kérdéseket", és ez úgy elálmosít, hogy úgy kell bekúsznom az ágyba..
2009. ápr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2009. máj. 1. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!