Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy vastagbélrá...

Elképzelhető, hogy vastagbélrákom van? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Mostanában furcsa bélhangjaim vannak, diszkomfort érzéssel párosulva. Fájdalom általában nincs, néha egy kicsi, de az sem mindig egy adott helyen. Étvágyam az mikor hogy, de van. Véres székletem eddig nem volt. Rossz közérzet és fáradtság sem igazán elmondható. Az elmúlt 2 hétben kb. 1 kg-t fogytam (azért a kb, mert a mérleg néha téved 2-3 dkg-t).

Köszi a válaszokat! 18/F

Vannak hipochonder hajlamaim, általában könnyen megnyugtatom magam, de most valahogy nem megy :)


2011. okt. 6. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Semmi más betegség nem lehet, csak vastagbélrák?

Aranyos hipochonder vagy, és szerintem valószínűbb, hogy más bajod van, és nem vagy rákos.

Még valószínűbb, hogy semmi bajod nincs, csak most folyton a beleidre figyelsz.

Menj el orvoshoz, és meg fog nyugtatani.

Mondjuk egészen addig, míg egy másfajta "rákot" fel nem fedezel.

Lényeg a lényeg: szerintem nincs rákod, sőt semmi bajod sincs.

2011. okt. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

dehogy van vastagbélrákod, felejtsd el ezt a hülyeséget.

én egy ismerős révén tudom milyen tünetei vannak, szerencsére műtéttel túlélte, de az utolsó percben...

a Te tüneteid még csak nem is hasonlóak.

gondold át az étrendedet, mitől moroghatnak a beleid,

próbálj azon változtatni.

nem a fiatal korosztály a veszélyeztetett ebben a betegségben.

2011. okt. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy összezavarjalak: a kolléganőm hasnyálmirigyrákjának ugyanilyen tünetei voltak...

De ne képzelj hülyeségeket, 18 évesen ugyan már mitől lennél rákos, hacsak nem gyilkolod magad 18 éve elhízással, lustasággal (=sport nélkül), cigarettával, alkohollal, műkajákkal.

Nem aggódni, fantáziálni és nyugtatgatni kell magad, hanem évente egyszer elcsattogni a háziorvoshoz, kérni beutalót vérvételre, és ha a vérkép nem mutat semmit, akkor nem pánikolni.

Az említett tünetek egyébként leggyakrabban akkor fordulnak elő, ha összeeszel egy halom szemetet. Változtass a táplálkozási szokásaidon, akkor nem puffadsz és annak a kockázatát is csökkented, hogy esetleg később rákos leszel.

Ennyi.

2011. okt. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
IBS inkább lehet, mint rák.
2011. okt. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkitől a választ! Már majdnem meg is nyugodtam, csak ez a kis fogyás elérte, hogy újra előjöjjön ez a dolog. Sportolni szoktam, nem eszek műkaját sem, csak amit eszek, azt rendszertelenül. Van, hogy este lefekvés előtt eszem tele magam, van hogy nem is eszek stb. Valószínűleg akkor e miatt lesz valami.:)
2011. okt. 6. 09:12
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 09:02: Én sem gyilkoltam magam semmivel, mégis 17 évesen rákos lettem. De még az a kis 8 hónapos baba sem gyilkolta magát semmivel (anyukája sem), akivel egy osztályra kerültem a Klinikán.


Kérdezőnek pedig: ne aggódj:) Szinte 99%-ig biztos vagyok benne, hogy kutya bajod sincs, nem elképzelhető, hogy rendszertelenül táplálkozol?

2011. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, látom írtad, hogy rendszertelenül eszel. Akkor viszont meg van a probléma forrása:) Nyugi.
2011. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!