Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik ha nem csoportazon...

Mi történik ha nem csoportazonos vért kapunk, és nem is 0 negatívat?

Figyelt kérdés
Mármint gondolom meghalunk, de miért, meg hogy működik ez? És mi van ha véletlenül azt adnak mjuk a kórházba, akkor gondolom van rá mód, h kiküszöböljék a hibát, v nincs? Előre is köszi a válaszokat :D
2011. okt. 6. 17:20
 1/8 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
Kicsapódnak a vörösvérsejtjei a másik vér antigénjei hatására. Röviden.
2011. okt. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az, amit az előző is írt, én már elfelejtettem, mikor tanultuk bioszból.

Volt ilyen a Vészhelyzetben is, hogy az egyik nővér összecserélte a vérkészítményt, és emiatt halt meg az egyik beteg. Persze eltussolták az ügyet, azt mondták a családnak, hogy műtét közbeni komplikációk miatt halt meg, ha jól emlékszem.

2011. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. okt. 6. 17:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kettes típusú túlérzékenységi reakció lép fel. Ha érdekel, olvass utána. De ha nem vagy jártas az immunológiában, nem hiszem, hogy érteni fogod.
2011. okt. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
sajna nem vagyok jártas :( Ezért nem is kerestem nagyon, mert orvosi tanulmányokat találnék, csak hát kínaiul nem tudok...
2011. okt. 6. 19:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
:) A lényeg, hogy szétpukkanak a vörösvértestjeid.
2011. okt. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi ezt simán felfogom :D
2011. okt. 6. 19:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Olyankor le kell állítani

a vérátömlesztést

2018. szept. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!