Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sóval mérgezik az embereket,...

Sóval mérgezik az embereket, avagy kősó helyett kálium-kloridot sóznak ránk a boltban. Mi ez a baromság?

Figyelt kérdés

Apám most nagyban téríti a népet (egy nemrég kapott spamnek hála), hogy gyógyszertári sót kell venni, mert amit boltban NaCl névszó alatt veszünk, az KCl. Így mérgezik a magyart.

Amúgy itt is találtam cikket:

[link]

Kémia szakos vagyok, úgyhogy van szerencsém ismerni a Kcl élettani hatásait.

1) Nemhogy mérgező, de a szervezetnek fontos káliumforrás, és ez eddig is közismert volt, hogy NaCl-dal keverik, így biztosítva a kálium utánpótlást.

2) a nátriumszegény só is kálium-kloridot tartalmaz, ezt ajánlják magas vérnyomással küzdőknek, és tudtommal ez a fajta só jóval drágább a boltban kapható konyhasónál. Tehát hol van abban a logika, hogy a bolti só tele van KCl ugyanolyan áron?

3) a KCl íze savas, ezért érződik is rajta, hogy nem NaCl.

4) Egy otthoni kísérlettel bárki meg tudja nézni, igaz-e az állítás : a nátrium lángfestése sárga, a káliumé piros(?), ezért semleges színű lángba tartva egy kis mintát egyből láthatjuk, igaz-e a fent nevezett kijelentés. Hát én megnéztem: nem. Ugyanis egy mezei konyhasót alkohol lángjába tartva (merthogy az színtelen) tartva sárgára színeződött a láng.

5) a fent linkelt cikk értelmes írója ezt írta:

"Csak egy fura dolog volt, amint benyomtam fél kiló sózott tökmagot valahogy mindig érzékeny lett a szám körül a bőröm !" hogy klasszikus idézzek: Nooormális?

Alapból nem ajánlott ezeknek az agyonsózott és olajos magvaknak a csomagolása, ha NaCl-dal sózzák, ha nem. ugyanis ennyi tiszta(!) NaCl már egy csomó vizet elszív a sejtektől, ráadásul általában 10 deka olajos mag (dió, napraforgó stb) tartalmaz ca. 600 kcal-t, vagy fél kiló már 3000 kcalt, ami egy átlag ember napi kalóriaszükségletének durván a kétszerese.

és még folytathatnám. A vicc, hogy a legtöbb ember ezt simán benyalja, mert elfelejtenek gondolkozni.


2011. okt. 8. 21:37
 1/9 A kérdező kommentje:
*csomagolása helyett fogyasztása
2011. okt. 8. 21:38
 2/9 anonim ***** válasza:

ha igaz lenne, azt nem úsznák meg, ennyi erővel patkánymérget is tölthetnének a zizis zacskóba.


káliumot nem véletlen használják a méreginjekciós kivégzéseken.

2011. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez egy nagy baromság, mint sok más emailben továbbküldözgetett hoax.
2011. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hozzá nem értő kémiai analfabéta emberek terjesztik ezt a baromságot.A kálisó mivel kevesebb van belőle négyszer olyan drága.A franciaországi lelőhelyek ráadásul kimerültek.Ki volna az az elmebeteg aki a drága kálisót NaCl árban adja. A hozzánemértők ezt nem veszik észre persze.A kálium lángfestése ibolyaszínű. a kalciumé téglavörös.

Vegyész

2011. okt. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
iagazad van, ibolya:) Én kérek elnézést. Bár emeltezni kétszülök, vannak még elméleti hiányosságaimxD
2011. okt. 8. 21:52
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy hihetetlen, milyen naivak az emberek. Ezért tenném én a mai gyerekek számára pl. Carl Sagan Korok és démonok c. könyvét kötelezővé. Ez a könyv pont arra tanít meg, hogy kégy szkepticista, ne higgy el mindent, amit mondanak.
2011. okt. 8. 21:54
 7/9 anonim ***** válasza:
A KCl nem lehet savas mert erős sav erős lúg csak egy kicsit erősebb az íze a NaCl-nél.
2011. okt. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
tudom, de csak ezzel a jelzővel tudtam illetni, mart a NaCl-hoz képest tényleg "savasabb" az íze. Akkor így idézőjelbe teszem:)
2011. okt. 8. 22:12
 9/9 anonim ***** válasza:

"Hozzá nem értő kémiai analfabéta emberek terjesztik ezt a baromságot."

Sajnos néha olyan diplomás ismerős szokta az ilyesmit küldözgetni, akitől azért ugye elvárná az ember, hogy használja is a tanultakat..

Most már az ilyesmire válaszként csak küldök valami linket a gyilkos dihidrogén-monodxidról :)

2011. okt. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!