Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi ez az új fajta vírus ami...

Mi ez az új fajta vírus ami ennyire nagyon kidönti az embereket?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 18:49
 1/6 anonim válasza:
100%
Jó lenne tudni, én is elkaptam, akárcsak az osztályom 3/4-e...
2011. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jobbulást.

Én is beteg vagyok, kezdődött megfázással..aztán már csak orrfolyás, most meg a torkom fáj nagyon de lázas is vagyok :/

2011. szept. 14. 18:55
 3/6 anonim válasza:
100%
Én is elkaptam..Folyik az orrom, fáj a torkom, köhögök, és mind e mellé ma még be is lázasodtam.:S
2011. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ez nem egy szimpla megfázás!? o.O mert szerintem az ...


én nem is hallottam még egy vírusról -.-"

2011. szept. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ilyenkor szeptember október elején rengeteg diák megy orvoshoz, mert egész nyáron elszoktál az osztálytársaid bacijától és egyik pillanatról a másikra bezárnak egy szoba nagyságú lyukba kb. 30 embert és a szervezet így reagál. Nekem ezt annó a háziorvosom mondta, hogy könyvet lehetne erről a témáról írni :)

Szóval ez nem vírus, csak az új bacik elleni védekezés :)

2011. szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért lehet, hogy vírus...


Teljesen laikus vagyok, a többi embertől annyi különböztet meg, hogy az átlagnál jobban odafigyelek bioszórán, és néha jobban érdekel a téma egy-egy ideig, akkor utánaolvasgatok. Szóval egy laikus véleménye következik.


Akinek érzékenyebb a szervezete, az megbetegszik a reggeli hűvösöktől. Vagy pl. túlöltözik, aztán hirtelen vetkőzik neki, mert melege lesz. És talán az időjárás viszontagságai (mert azért most volt abból is bőven... pár napos lehűlés, előtte utána kánikula, stb), meg TALÁN a sulikezdés miatti kezdeti stressz elgyengíti többek szervezetét, és sok ember között egy vírus (megfázást okozó vírus) gyorsan terjed.

Nem feltétlen vitatkozni szeretnék előzővel, sőt, egyáltalán, mert neki orvos mondta. De szerintem pont ősszel nem olyan könnyű még lebetegedni (már ha az időjárást nem nézzük), hiába stresszelünk már most, de mégis valahol frissek vagyunk, és több vitamin van még bennünk. Mondjuk tény, hogy jön a furcsa és hűvös időjárás, mikor vagy túlöltözünk vagy nem elég melegen öltözünk. Ez ellentmondhat előbbi kijelentésemnek...

Nekem mindig a tavasz a legeslegbetegesebb évszakom, ha tavasszal csak egyszer vagyok beteg, már az nagy szó. :) És számomra ebben is van logika: a szervezetünket (is a lelkünk mellett) kifárasztotta az ősz, hónapok óta nem volt szünet, sötét volt. Már javul az idő, de még nem olyan szép, ha jó idő is van, a suliablakból nézhetjük csupán. És tavasszal van a legkevesebb friss gyümölcs: az ősziek már elfogytak, ideiek még nincsenek.

2011. szept. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!