Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen? (nőgyógyász)

Milyen? (nőgyógyász)

Figyelt kérdés
fáj vagy nagyon kellemetlen amikor a nőgyógyász felnyúl vagy felrakja a ,,kacsát"? és aki szűz azt hogyan vizsgálja? előre is köszi a normális válaszokat.
2011. okt. 9. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem fáj, kicsit kellemetlen, mert hideg, az érzés inkább feszítő.

Szűz lánynak nem rak fel kacsát, mert az tényleg fájna.

2011. okt. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
és a vizsgálóba egyedül megyek be akkor is ha kiskorú vagyok vagy anyának mindenképpen be kell jönnie? és ha valami panaszom van azt már a vizsgálóban négyszemközt kérdezi?
2011. okt. 9. 16:37
 3/14 A kérdező kommentje:
amúgy 14 éves vagyok ezt elfelejtettem odaírni.
2011. okt. 9. 16:37
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem fájt, még csak kellemetlen sem volt. A szűz lányokat úgy tudom végbélen keresztül vizsgálja. Egyik barátnőm volt még mikor szűz volt és ciszta miatt vizsgálták, vele bement az anyja, de szerintem ez nem kötelező, tehát ha egyedül szeretnél menni akkor nem kell bemennie.
2011. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem kell édesanyádnak bemenni. Az orvosok nem is szeretik, mert egy 14 éves lány az anyja előtt úgy sem fog mindent elmondani.

Szüzeket vizsgálhatnak végbélen keresztül. De nyilván nem minden esetben, mert azzal csak a méhedet tudja kitapogatni. Ha pl. vmilyen fertőzésed van, akkor muszáj a hüvelyből kenetet vennie.

A vizsgálat csak akkor lehet fájdalmas, ha vmi gondod van. Pl. ha be van gyulladva az egész hüvelyed, akkor lehet, hogy kicsit fájni fog. De az orvosok óvatosak, igyekeznek úgy csinálni, hogy ne legyen fájdalmas.

A panaszokat meg nyilván négyszemközt kérdezi, nemáll ki a váróba, és kezdi el kérdezni, hogy mi bajod...

2011. okt. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. amugy igen azért kérdeztem mert akkor már a dokival szívesebben beszélnék 4szemközt mint hogy anyám is ott legyen. meg nem szívesen meztelenkednék anyám elött.
2011. okt. 9. 16:55
 7/14 A kérdező kommentje:
tényleg, és ha szűz vagyok semmiképpen nem nyúlfel ugye? azzal odalenne a szűzhártyám?
2011. okt. 9. 17:07
 8/14 anonim ***** válasza:
De. Ha olyan a problémád, akkor felnyúl. Attól még nem biztos, hogy átszakad a szűzhártyád.
2011. okt. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
fertőzésnél csak kenetet vesz? vagy máshogy is megizsgál? ha igen akkor lécci irjátok le hogy hogyan. bocsi hogy ennyit kérdezek de kissé félek.
2011. okt. 9. 17:23
 10/14 anonim ***** válasza:

Nah akkor mondd el, hogy mivel mennél dokihoz:D

Ha csak vmi fertőzésed van, akkor egy fülpiszkálószerű dologgal kenetet vesz. Lehet, hogy még kacsa sem kell hozzá.

Ne izgulj, nem olyan vészes az:) Szerintem fertőzéstől szenvedni ezerszer rosszabb, mint az a 2 perc, amíg a doki megvizsgál.

2011. okt. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!