Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy pszichológus mit csinál,...

Egy pszichológus mit csinál, ha bevallom neki, mondjuk, hogy megrongáltam egy templomot, vagy embert öltem? Akkor is titoktartásra van kötelezve?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem gyóntató. Ha bűncselekmény jut a tudomására, vagy készülő bűncselekmény,azt köteles jelenteni.
2011. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Honnan gondolod,hogy titoktartásra van kötelezve?Én nem úgy vettem észrem,hogy bármire is kötelezve lenne.(az, akihez én járok)Pláne,hogy az asszisztens is bent van mikor beszélget velem.
2011. okt. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor rossz pszichológust választottál:D Titoktartásra van kötelezve.
2011. okt. 13. 20:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
titoktartásra, de ha bűncselekményt követsz el, vagy készülsz rá és nem tud lebeszélni, akkor köteles tájékoztatni a hatóságokat. szerintem sokkal etikusabb viselkedés, mint a papé, akinek ha azt mondod, kiirtottad a családodat, akkor is kussol.
2011. okt. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

jó, akkor kikészítek egy papot :"D.

nem ám, csak azért írtam ki a kérdést, mert kíváncsi voltam, meddig kell tartania a száját.

2011. okt. 14. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!