Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetne bármi baj abból, hogy...

Lehetne bármi baj abból, hogy otthon elkezdtem kézre edzeni?

Figyelt kérdés

14éves vagyok, elkezdtem otthon húzódszkodásokat csinálni, már észrevettem, egy kis változást a karomon( pozitív értelemben)

A szervezetem jól terhelhető, akár 60 fekvőtámaszt is lenyomok 1 huzamban.


2011. okt. 16. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2011. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csak a saját testsúlyoddal edzel attól semmi bajod nem lesz,csak a hasznodra válik.A húzódzkodás,fekvőtámaszok,felülések idővel meghálálják majd a beléjük fektetett energiát,én 17 éves koromra elég szép felsőtesttel büszkélkedhettem ezektől a gyakorlatoktól.A súlyzós edzéseket 24 éves koromtól kezdtem,de visszagondolva legkorábban is csak 20 éves koromtól kezdtem volna.28/f
2011. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Saját testsúllyal végzett gyakorlatokról nem lesz semmi bajod. Az igazi komoly testépítést nagy súlyokkal 16-18 éves kor előtt nemnagyon ajánlott elkezdeni.


"Szerintem a túl korán elkezdett súlyzós edzések hátrányosan befolyásolhatják a csontozat, és ízületek normális fejlődését. A másik dolog, ami miatt nem javallott a túl korán elkezdett testépítés, az a megfelelő hormonháztartás kialakulásának a hiánya. Ez egy olyan sport, amiben igenis nagyban számít a megfelelő hormonszint, és itt elsőként az izomzat fejlődésében kulcsfontosságú tesztoszteronra gondolok. Ennek hiányában szinte felesleges, és még egyszer mondom egészségkárosító is lehet a nagysúlyos edzések elkezdése."


Nyugodtan húzódszkodj meg fekvőtámaszozz, amit idéztem az az olyan súlyzós eddzésekre vonatkozik ahol a testépítők különböző gyakorlatokat bukásig végezve módszeresen legyilkoják az izmaikat.Ég és föld a kettő, egy kis mozgás, erősítés senkinek sem árt!

2011. okt. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Megnyugodtam.

Ment a zöldpacsi

2011. okt. 16. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!