Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon ingadozó vérnyomás...

Nagyon ingadozó vérnyomás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, pár éve kórosan alacsony vérnyomást állapítottak meg nálam, de egy jó ideje elég sokszor úgy érzem, hogy nagyon alacsonyról felmegy túl magasra, olyankor szédülök, iszonyatos melegem lesz (amikor előtte még esetleg fáztam), gyorsan ver a szívem.

Ez elég ijesztő, főleg, ha akkor jön el, amikor nem otthon, hanem például iskolában vagyok vagy esetleg metrón,buszon. Milyen praktikákat esetleg orvost ajánlotok?


2011. okt. 17. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy beutalót kardiológiára javaslok.
2011. okt. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj háziorvoshoz és ő majd ad beutalót a megfelelő helyre. Ha valakinek nagyon alacsony a vérnyomása napi 2 csésze kávét szoktak javasolni mert nekem pl ezt mondta az orvos hogy kávézzak és így normális a vérnyomásom de ha nagyon ingadozik akkor már részletes kivizsgálás kell.
2011. okt. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt tanácsolták,hogy igyak meg minden nap egy pohár vörösbort.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy ne menj orvoshoz,de ezt is megpróbálhatod.
2011. okt. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

mindenképpen el fogok menni háziorvoshoz.

2011. okt. 17. 12:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Inkább ne kávézz, amíg ki nem derül, hogy mi áll a háttérben, mert vannak olyan ritmuszavarok, amik "rohamokban" jönnek és alattuk nagyon gyorsan ver a szív, ezért nincs ideje telődni, így leesik a vérnyomás egy időre, ami szédülést, ájulást okoz. És ennek nem tesz jót a kávé...


De a panaszok illenek pl. pánikbetegségre, pajzsmirigy túlműködésre és egyéb bajokra is, mindenesetre én a kardiológiával kezdeném.

2011. okt. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!