Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van értelme multivitamint szedni?

Van értelme multivitamint szedni?

Figyelt kérdés
Valaki szerint csak drága vizeletet eredményez.
2011. okt. 20. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Manapság már annyira silány minőségű minden, hogy nics elég vitamin a kajákban. Ha onnan nem sikerül elég vitamint megenni, akkor máshonnan kell sajnos.
2011. okt. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem nincs! én is szedtem régebben de ugyanugy beteg lettem ugyanugy begyulladt a madulám stb.a legjobb ha gyümölcsöket,zöldségeket próbálsz többet enni és mozogni sokat mert az erősíti az immunrendszeredet igazán!:)
2011. okt. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Miért egyek gyümölcsöt, zöldséget többet és multivitamint ne? Elvileg a multivitaminban jóval több a vitamin, mint bármely zöldségben, gyümölcsben.
2011. okt. 20. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:
15.00-nak igaza van. A multivitaminokkal az a gond, hogy a szervezetet hozzászoktatja a kényelmes vitaminforráshoz, utána, már nem fogja a bevitt táplálékból előállítani(mert leállítottad azt a funkciót a bevitt kész vitaminokkal) HA felhagysz később a szedésével, akkor állhat elő vitaminhiányos állapot. Úgyhogy csak óvatosan a szintetikus vitaminokkal. De ha mégis megveszed ketten járnak jól: a gyártók és a forgalmazók.
2011. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
talán azért mert a gyümölcs az igazi és nem a gyógyszerbe zárt vitamin és én is szedtem már ezért tapasztalatból beszélek szerintem az is csak szenny és bizony nem pótolja a természetes vitaminokat!
2011. okt. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszek, mert egyrészt kell a rosttartalmuk, meg az az icurka picurka vitamin ami bennük van sem árt. És szedek vitaminokat is, mert tudom, hogy az nem elég ami a zöldségekben és gyümölcsökben van. És ha épp nincs lehetőségem extra vitaminpótlásra, akkor nem betegszek meg. Szerintem nincs olyan, hogy a szervezet "elfelejti", hogy hogyan kell felhasználni a kajában lévő vitamint, csak azért mert elötte kapszulából kapta.
2011. okt. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még úgy látom mindig megy a vita a szintetikus meg valódi vitaminok témáról... ember, a vitamin az vitamin, teljesen mindegy honnan van.

Viszont a zöldség és gyümölcs valóban fontos, sok más anyag is van bennük a vitaminokon kívül. Csak hogy a legtriviálisabbat említsük, rostok. Ami megkönnyít bizonyos dolgokat. :D

Részemről időnként rámjön a tegyünk az egészségéert mozgalom, veszek multivitamint, és pár nap után mindig beteg leszek... xD Szóval inkább nem erőltetem.

Ha épp van rá pénzed, akkor szedj kúraszerűen néha vitamint és kész.

2011. okt. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!