Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha tűdőszűrés után visszahívna...

Ha tűdőszűrés után visszahívnak valakit és ultrahanggal is vizsgálják, mire utalhat?

Figyelt kérdés

Állítólag egy foltot találtak. Ez mire utalhat, mely elváltozásokra, betegségekre?

nagyon megköszönném, ha teljes listát tudna írni valaki....közeli hozzátartozóról van szó és nagyon aggódok :(


2011. okt. 28. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Amennyit én tudok a foltról, azt nem írom le, mert nem vagyok szakavatott, ijesztegetni meg nem akarlak.

Várjátok meg az eredményeket, és akkor tudni fogjátok.

Azt nem mondom, hogy ilyen esetben nincs miért aggódni, de lehet hogy csak egy lábon kihordott tüdőgyulladás.

Szorítok!

2011. okt. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Édesanyámról van szó, 65 éves, eddig egy-két korral járó apróbb mozgásszervi bajon kívül egészséges.

Légúti fertőzésről nem tudok, hogy lett volna neki mostanában.

Dohányzik, kb heti 5 dobozzal szív.


Hirtelen ennyit tudok, apámtól kaptam egy rövid hívást, azt ígérték, hogy később még visszahívnak - addig tehetetlennek érzem magam, sajnos többet jelenleg én sem tudok.

2011. okt. 28. 11:54
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja, azt kizárták, hogy a gép lett volna rossz, vagy bemozdult volna a vizsgálat alatt. Szóval biztosan van ott valami.

Milyen vizsgálatokat érdemes ilyenkor erőltetni, hogy biztosan pontos képet lehessen kapni a foltról?

2011. okt. 28. 11:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne légy annyira megrémülve. Hegesedés is lehet a tüdőn, ami régebbi akár 20-30 évvel ezelőtti tüdőgyulladásból is visszamaradhatott. Első körben ultrahangos vizsgálatot csinálnak és ha ott is találnak valamit, ami nem egyértelmű, akkor CT-re fogják küldeni.

Tudom, hogy ösztönösen az ember ilyenkor a legrosszabbra gondol, de hidd el, hogy ezer más okai is lehet annak a foltnak a tüdején.

2011. okt. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!