Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fekete retek lé kúrát csinálta...

Fekete retek lé kúrát csinálta már valaki?

Figyelt kérdés
Szoptatok, úgy csinálhatom? Mennyi levet isztok meg egy nap? És meddig kell csinálni? használt epekőre?

2011. okt. 30. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Igaz,én nem szoptatok,de csináltam és csinálom is. A babának sem lesz tőle semmi baja.

Kezdéskor kb. 2 milit kell inni naponta,majd fokozatosan emelni az adagot a duplájára. Egy hónap után célszerű néhány hét szünetet beiktatni.

Mivel az epekő vagy homok sok esetben szorulással jár,jó ha naponta megeszel egy joghurtot.

Egyél időnként zsíros n(nem olajos) ételeket is. Ha nem eszel ilyeneket,akkor az epe nem "dolgozik" és lerakodik a homok az epevezetékben.

Több,mint féléve nekem ez bevált. Azóta nincsenek görcseim,szorulásom.

Joghurtot pedig készíthetsz otthon is. Olcsóbb és jobb is,mint a bolti.

Forralj fel 1 liter házi vagy legalább 2,8-as tejet. Hűtsd le kézmelegre. Akkor keverj bele egy pohár natúr,élőflórás joghurtot. Tedd "szárazdunsztba". Kb.12-16 óra múlva kész a joghurtod. Keverd jól össze,és ha szereted,tehetsz bele bármilyen gyümölcsöt. Akár frisset,akár mirelitet.

Mielőtt bele teszed a gyümölcsöt,vegyél ki belőle egy éohárnyit,tedd lefödve a hűtőbe,és a következő adagot ezzel készítheted.

2011. okt. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem próbáltam, de egyszer olvastam valahol, hogy volt egy ember, akit epekővel műtöttek, és a köveket egy kés nyelébe foglaltatta. Egyszer mikor retket pucolt, megszólalt nála a telefon, betette a kést a retkek közé, és mire abbahagyta a telefonálást, az epekövek eltűntek a kés nyeléből.
2011. okt. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 homo ludensz ***** válasza:
Mi úgy szoktuk hogy kifújuk tölcsérszerűen a fekete retket egy pohárra tesszük és megtöltjük mézzel. Lassan lecsöpög és abból eszünk reggeli előtt egy kiskanállal.
2011. okt. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy aggódsz, de ez már a 3. kérdésed, mikor azt kérdezed mivel kúrálhatod az epédet, ahelyett, hogy orvos véleményét kérnéd ki. Pedig egyszerűbb és biztonságosabb lenne.
2011. okt. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mivel nem tudod a körülményeimet, hogy hol élek, kérlek ne ítélkezz és adj olyan tanácsot amit jelenleg nem tudok véghez vinni. Kedden tudok csak leghamarabb orvoshoz menni, és igen addig aggódok, és igen addig ha kell 100 kérdést is felteszek, hogy jobban legyek. Nem mindenki lakik olyan helyen, hogy befutunk az ügyeletre majd haza.
2011. okt. 30. 13:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi sem lakunk olyan környezetben, olyankor kikeressük a körzeti ügyelet számát interneten vagy telefonkönyvből, és felhívjuk őket. Nem ítélkezek, inkább aggódom, hiszem a Cholagol-cseppekben is csak gyógynövények vannak, de nem adható szoptatásban, ezért is mondom, hogy jobb egy szakember tanácsát kérni.
2011. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem orvos mondta a fekete reteklére,hogy nem gyógyszer,de nagyon hatásos.
2011. okt. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Homo Ludens válaszára reagálnék:

"Mi úgy szoktuk hogy kifújuk tölcsérszerűen a fekete retket egy pohárra tesszük és megtöltjük mézzel. Lassan lecsöpög és abból eszünk reggeli előtt egy kiskanállal."


Az eljárás tökéletes, csak az időzítés nem. Ugyanis reggel TILOS retket enni. Nem hiába a népi mondás: reggel méreg, délben étek, vacsorára orvosság.

2012. okt. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 homo ludensz ***** válasza:
Köszönöm a kiigazítást és meg fogom szívlelni. Ennyivel is "okosabb " lettem és ez számomra nem haszontalan ugyanis nagy híve vagyok az alternatív gyógyászatnak. ( néha művelem is).
2012. okt. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!