Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Már szégyellem...

Mit tegyek? Már szégyellem magam, hogy már megint fáj a torkom.

Figyelt kérdés
14 lány vagyok. már másodszorra van mandula gyulladásom ebben az évben, ilyen időközönként: egy hét betegség, egy hét suli, egy hét betegség, egy hét suli, és most ugye őszi szünet van. megint fájdogál a torkom, és félek, hogy már megint beteg leszek. nem merem elmondani a szüleimnek, már csak azért sem, mert már nagyon sok pénzt költöttünk gyógyszerekre, amit amúgy másra is el tudnánk költeni, meg hát a svájci frank miatt sem tudunk "annyira jól" élni (szóval figyelnünk kell, hogy mit veszünk meg és mit nem). elég sok gyümölcsöt ettem ezeken a napokon, volt hogy 3-4 mandarint is betoltam + 1 almát. szóval nem az lehet a probléma, hogy nem ettem vitamint. különben tavaly semmilyen betegségem nem volt, a mandulámmal nem volt gond, és amúgy sem vagyok egy tápos típus. nem tudom mi bajom lehet. és azért is félek, hogy megfertőzöm MEGINT az egész családot (2és fél éves tesómat is, akire ha beteg, alig tud valaki vigyázni). mit tehetnék? hogyan tudnám elkerülni az újabb betegségeket? segíítsetek könyörgök!!
2011. okt. 30. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy hogy SZÈGYELLED? A betegséget nem kell szégyellni, ez butaság! Lehet hogy krónikis mandula gyulladásod van/lesz, mert nem lett jól kikezelve az elsö alkalommal. Ez nem gyerekjáték,el kell monddanod a szüleidnek, újra menj orvoshoz, meg vagyok gyözödve h antibiotikumot kell rá szedjél, ahhoz hogy kikezelödjön. Ha nem lehetsz 39-40 fokos lázad is, azt gondolom nem szeretnéd, úgyhogy beszélj róla a szüleidnek. Az egészség a legfontosabb!!!!
2011. nov. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem nincs mandulám, és azt látom, a mandula csak a bajok forrása azokra nézve, akiknek van. Jó-jó tudom, hasznos szerv, de sok gondot (is) okoz.

NEM AKARLAK MEGIJESZTENI, de nem beszélt neked az orvos az esetleges mandulaműtétről?

Gyümölcsből idénygyümit egyél, alma, körte, szőlő. Még normális minőségű a paradicsom és a paprika is.

2011. nov. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem beszélt az orvos ilyenről. sőt a családdal pont azt beszéltük, hogy tuti ki kell szedni, stb. megkérdeztem a háziorvost, azt mondta, hogy 2 éven belül ha 8 szor tüszős lesz, akkor kell kivetetni. meg persze ha rámegy az idegekre, meg ilyenekre.
2011. nov. 1. 21:11
 4/4 anonim válasza:

Egyél gyümölcsöket,alvás előtt torokta való szopogatós tablettát,ne ˝lihegj˝a hidegben,hordj sálat,hogy ha beszélsz a hideg levegő ne menjen rá a torkodra.

Nekem ezek beváltak.Ha nem komoly,akkor 1-2 nap és pikk-pakk elmúlik :)

2013. jan. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!