Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sos! Vérfertőzésnél mennyi...

Sos! Vérfertőzésnél mennyi idő, míg a szívhez ér a "csík", vagyis maga a fertőzés?

Figyelt kérdés
Ugy hallottam 7 perc alatt, és ha a szívet eléri, akkor vége.(?) Minap ráfröccsent az alkaromra a forró olaj,másnap a hólyag kidurrant, mára meg nagyon piros körülötte, sőt, egyre jobban terjeszkedik. Mit csináljak? A seb kb. 1 cm, körülötte a piros pedig 6 cm már. Félek, hogy elfertőződik, orvos meg 10 km-re van legközelebb. Egyébként volt már nekem ilyen eset, már vagy 10 évvel ezelőtt, és elég gyorsan ment fel a csík a bal karomon. Mikor beértünk az ügyeletre, már a hajlat felett volt, kaptam tetanuszt. De ugye az már régen volt, most nem tudom mi a helyzet, a piros egyre nagyobb a karomon...
2011. nov. 1. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A vérfertőzés és a vérmérgezés nagyon nem ugyanaz.

Az égés körüli terület,pedig nem csík.és nem is lesz.

2011. nov. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem 7 perc, hanem több óra.

Másrészt: Az előző jól írta, az vérmérgezés. Ahhoz az kell, hogy egy sérüléstől a véráramba kerüljön valami szennyező, fertőző anyag.

Pl. rozsdás szögről fertőzés. Az olaj miatti égési sérülés "csak" fájdalmas, de nem került semmi a véráramba.

A piros rész gyulladás, kis fertőzés van a dologban, de nem vérmérgezés.

Itt olvashatsz róla:

[link]

[link]

2011. nov. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
az első mindenre válaszolt, amire e kérdés alapján válaszolni kellett
2011. nov. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10 km kocsival kb. 8 perc. Ha megmutatod az ügyeletes orvosnak, ellátja a karodat, ad szurit is ha indokoltnak tartja, és akkor te is és családod is megnyugodtok.
2011. nov. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem vérmérgezést írtam, hanem fertőzést. Amúgy meg az égési seb is elfertőződhet... Szerencsére nem megy még csík,és remélem nem is fog, mert akkor nem kérdeznék itt. Tetanusz meg nem ártana. De meglátom, hogy holnap milyen lesz. Mindenesetre nagyon csúnya a sebem, és egyre pirosabb. Lehet a lappangási idő...
2011. nov. 1. 20:40
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy nincs autó. Legfeljebb ha gáz lesz, ügyeletes orvost hívok...
2011. nov. 1. 20:41
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt láttuk, hogy nem vérmérgezést írtál, hanem vérfertőzést.

Azért írtuk, hogy nem jól írtad.

A VÉRMÉRGEZÉS az, amire te gondolsz. A vérfertőzés meg az, amikor valamelyik közeli rokonoddal hálsz.

A leírtak alapján nincs vérmérgezésed.

2011. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszönöm.
2011. nov. 1. 20:48
 9/13 anonim ***** válasza:

Ma már volt egy hasonló kérdés, de ide is leírom:


1. A tetanusznál nincs semmilyen "csík" és hasonló baromságok, hanem izomgörcs van. Nagyon durván.

Ide is beteszem azt a 2 képet, hogy lásd miről van szó:

[link]


[link]


2. A "piros csík" egyszerű nyirokút gyulladás, vagyis egy bőrhöz közeli nyirokút jön gyulladásba. És ennek mentén a nyirokcsomók is megduzzadnak. De hogy eléri a szívet és instant halál, az már valami urban-legend, ami megvetette magát a köztudatban (valami filmben volt talán).


3. Vérmérgezést (szepszist) egészséges immunrendszerű egyén csak extrém ritkán kap, mert ehhez vagy gyenge immunrendszer kell (HIV, szteroid kezelés, tumoros megbetegedés, idős kor, vagy pl. 40%-os égés) vagy pedig extra virulens kórokozó (pl. anthrax).


4. Ezt már leírták, de azért én is mondom, hogy a vérfertőzés és vérmérgezés között zongorázni lehet a különbséget.

2011. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

21:58-as válaszolónak: Te vmit nagyon félreértettél. Nem erre voltam kíváncsi, amit linkeltél, és nem is arra lettem volna kíváncsi, hogy a tetanusztól milyen izomgörcs léphet fel. Semmi köze az én esetemnek.

Ugyanis ma reggel be kellett menni az orvoshoz, mert bizony ment felfele az a bizonyos csík a karomon, ami vérmérgezés, vagyis ELFERTŐZŐDÖTT a sebem, így azonnal tetanuszt kaptam, mint ellenszer. Hiába vigyáztam,nehogy ELFERTŐZŐDJÖN az ÉGETT seb, de egyre pirosabb lett körülötte, így menni kellett. Szóval remélem most már érhető voltam, mert aki válaszolt, kicsit nagyon elértette, mit is kérdeztem...De megoldódott. Szép napot!

2011. nov. 2. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!