Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Így megtelepedhetnek a baktéri...

Így megtelepedhetnek a baktériumok a fejbőrömön és akár kaphatok valami súlyos fertőzést is? 17/L

Figyelt kérdés
Olyan 13 éves korom óta kezdett el a hajam intenzíven zsírosodni. Ha megmostam mindig 3 nap múlva bezsírosodott, ezért 2x mostam hajat hetente. Ezt meguntam és már fél éve úgy mosok hajat, hogy 1 héten 1x(minden vasárnap). Csütörtökre már tiszta zsír szokott lenni, vasárnap lemarom a fejbőrömet ha hozzá érek fénylik a kezem. Azt halottam, hogy nem tesz jót neki a túl sok sampon használata, mert lemosom a zsírt de a faggyú termelést ezzel csak felgyorsítom. Ezért nem teszek rá túl sok sampont sem éppen hogy habozik
2011. nov. 2. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
En 40+ vagyok,es nekem is allandoan zsirom hajam volt es van,evvel elni kell.En minden 3. nap mosom,nem türöm a zsiros hajat,es ha nagyon zsiros hullik is.A zsirtermelödest nem lehet leallitani,sampont annyit hasznalj,hogy szepen lejöjjön a zsir,mert ha zsiros maradt,nem csinaltal semmit,a sok draga sampon helyett,en egy legegyszerübbett hasznalok,a Spar-bol a Kiss-t.Nagyon jo,mosas utan,a fejbört atmaszirozni almaecettel(sok enzim van benne),en ezt nem csinalom,mivel tussolaskor nem tudok hajat mosni(mert annyira zsiros),lavorbol mosok,es a vizbe teszek keves almaecetet,nagyon szepen lejön a zsir,a kerdesedre azt valaszolnam,a zsiros haj,több sampont is elbir,es szerintem moshatnad ketszer hetente,azt hogy nem mososd,nem ersz el vele semmit,magad is eszrevetted,hogy mar elötte tul zsiros,gusztustalan,fertözest nem hinnem hogy kapnal.
2011. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legnagyobb butaság ha koszos, zsíros fejjel élsz napokig. Ha zsíros akkor meg kell mosni. Erre találták ki a sampont. Tinédzser vagy, logikus, hogy az arcbőröd, fejbőröd gyorsabban zsírosodik. Ez normális. Ha heti 2-3x kell hajat mosni, akkor légy szíves tedd meg. Nem fog kevésbé zsírosodni attól, hogy csak 1x mosod meg.

(az arcod sem megy tönkre mert mindennap tonikkal áttörlöd vagy ilyesmi)

Mosd meg a hajad ha zsíros. Hidd el! Ezzel segítesz neki a legtöbbet!

2011. nov. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

elsö vagyok

minden 2. nap mosok hajat,nem pedig minden 3. nap.

2011. nov. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 skate girl válasza:
ez egészséges dolog, azt mondják a haj regenerálódik, tehát ha zsíros a hajad, előbb utóbb lemegy róla vagy mi? de sztem ez nem igaz... ha zsíros a hajad meg kell mosni...és amúgyis ha lemenne róla a zsír, az nagyon hosszú ídő... és kétlem hogy így lenne.. amúgy meg a zsíros haj hamarabb megfogja a levegőben kévő mocskokat, pl: cigifüst, por stb... így csak még piszkosabb és büdösebb lesz a fejed...
2011. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Válts sampont. Felejtsd el a zsíros hajra valókat, mert ezek kiszárítják a fejbőröd, és csak még intenzívebb faggyúteremlésre ösztönzik. Használj valamilyen kímélő sampont, nekem pl. az egyszerű Johnsons bébisamponok jönnek be leginkább. Ezekkel bátran moshatod gyakrabban is.
2011. nov. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!