Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nézik le elég sokan...

Miért nézik le elég sokan azokat, akik tesznek az egészségükért?

Figyelt kérdés

Vagy a gyermekük egészségéért?

Vagy a gyermeküket egészségre akarják nevelni?


2011. nov. 3. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert sokan azt hiszik,hogy az az egészséges,amit a reklámokban hallanak. Fogalmuk sincs arról,hogy valójában hogyan kellene egészségesen étkezni!
2011. nov. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem nézik le, csak nem hisznek benne, hogy ez jó, mert tudatlanok. Vagy tudják, hogy ezt kellene tenniük, de lusták. A nagy lenézés mögött mindig irigység áll (a pénz nem boldogít, a diploma nem ér semmit, nem akarnék nagy melleket stb)
2011. nov. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom. Csupán hülyék. Majd néznek, mikor bajuk lesz. 10/l. Egyik osztálytársam kiment 3 fokba rövidújjúba az udvarra. Mondom neki tüdőgyuszit kapsz. Mondja: ez van. Mondom: abba mele is halhatsz. Mondja: jajj haggyál, már! Olyan hülye vagy!


...


Az ember hülyesége határtalan. Van aki tényleg hazugságokat állít az egészséges életmódról, és vannak akik ennek hisznek. De ez csak egy ok. Csak mondtam valamit. Amerikába kimész, mit létsz? Csupa egészségeset? Hát azt nem hiszem. Ez náluk olyan "megszokás".


...


10/l, ha valaki nem látta volna.

2011. nov. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert lusták! Ahhoz, hogy egy ilyen életmódot éljél, kitartás és gondolkodás is kell. Ami ugye valljuk be nem sok ember erőssége...Mennyivel könnyebb beülni a Mekibe:))) Én már csak nevetek rajtuk, mert látom, hogy gondjaik vannak az egészségükkel már a tiniknek is...Pattanásos bőr, emésztési gondok, böfögés, a másikat le se írom..:))) Te tedd csak azt , amit jónak látsz, és söpörd le mások véleményét... Ki a csudát érdekel xy véleménye és lenézése? Engem ugyan nem:))
2011. nov. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

na igen,...kérdés, mit tesznek az egészségükért?...vagy a gyerekeik egészségéért?


egyébként, ha nem elmebeteg módjára történik ez a bizonyos tevés, akkor a képlet egyszerű: írigység...! ennyi!

2011. nov. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, sokak tiniként is már betegesek...


Én őrült gyenge vagyok. Kiskoromban dacból, direkt szófogadatlanságból sose húztam ki magam, valószínűleg ezért scoliosis-om van és hanyagtartásom. Az állóképességem nulla. A pulzusom elég magas, még normál határom belüli, de ha már most ennyi, mi lesz még? Valószínűleg refluxom van, emellett allergia is nagy valószínűséggel, és a kettő egymásra rájátszik. Évente kétszer van herpeszem és kétszer aftám. Rosszabb éveimben tél végén és tavasszal többet vagyok megfázva, mint egészséges (ez viszont nem allergia, ez biztos megfázás). A beleimmel sincs minden rendben, hol túl sok jön és hirtelen, hol túl kevés és nehezen...


Egyik se olyan komoly és nagy betegség, de azért foglalkozni kéne velük.


Amúgy egy nő is legyen erős, főleg húzza ki magát.


Most nyáron rendszeresen, és magamhoz képest sokat sikerült mozognom. Emellett végigettem majdnem minden szezongyümölcsöt és -zöldséget.

Nálam ez segített.


Most sokkal jobb az állóképességem. Több kell ahhoz, hogy elfáradjak. A tartásom javult. Az izomerőm is javult, és nemcsak azoknál az izmaimnál, amikre edzettem. Pl. mondták, hogy erősebben szorítok. Meg hajmosásnál is érzem, hogy erősebben masszírozom a fejbőrömet. Iskolakezdés óta még nem voltam beteg, még fél napos gyenge torokfájásom se volt. Jó, ősszel máskor se vagyok még beteges, de most azért már körülöttem mindenkin, vagy majdnem mindenkin átment valami. A refluxos tüneteim is gyengébbek.


Nem vagyok jól, nem lettem egészséges, de jobb már a helyzet.



A genetika sok dolgot meghatároz. A stressz se zárható ki életünkből. Sokan szennyezett levegőjű városban élünk, néhányan 80 decibeles zajban. A mű dolgok se zárhatóak ki.

De ez mind nem indok, hogy ne próbáljunk meg tenni magunkért.



Most nincs háború. Nincs éhínség (bizonyos korokhoz képest). Nincsenek járványok, van csatornánk.

Mégis, állítom, sokkal egészségtelenebbül élünk, mint valaha.

Régen nem műkajákat ettek, nem szívtak ennyi szennyezett levegőt, és nem 100, hanem 10 000 métert gyalogoltak naponta. A férfiak sokszor fizikai munkát végeztek, a nők a két kezükkel végezték a házimunkát (VÉGEZTÉK!!!). Lehet, hogy kevés ennivaló volt az asztalukon, viszont az alma egészséges, "bio", vitamindús alma volt.


A manapság a jólétben (a legtöbben ülnek a 20-25 fokos lakásban, és megy a tévé vagy a sz.gép) nagyon sok káros hatás ér. Ezeket csak ellensúlyozni lehet... Ellensúlyozni meg kell próbálni!

2011. nov. 3. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!