Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A szülők ilyenkor mit tesznek?

A szülők ilyenkor mit tesznek?

Figyelt kérdés

kérem leginkább csak szülők írjanak, megpróbálom minnél rövidebben összefoglalni a történetet.


szóval a szülők szempontja:

mindig keresztény módra nevelték a gyereket, mindig megadták neki amit kell és sosem adtak neki nagyobb pénzt, csak pár száz forintot kajára, és ha kellett neki valami ruha akkor mindig együtt mentek el a szülővel vásárolni. iskolában számtalan előadást hallgatott meg a gyerek a kábítószerekről, hogy ne próbálja ki semelyik drogot, mert egyszer kipróbálja, akkor függő lesz és tönkre teszi az életét. a szülők is beszéltek vele és a gyereken látszott hogy eszében sincsen semmilyen kábítószerre szokni.:) hát telt múlt az idő, a gyerek lassacskán már 16 éves korát ünnepelte, mikor is az arra legközelebbi nyáron elment diákmunkára. a diák munkán keresett kb 35 ezer forintot és nagyon örült neki, hiszen egysszerre még sose volt ennyi pénz a kezében. szülők számon tartják, hogy mire költi el, és nincsen semmi probléma.


és egyszer csak valamelyik este, éjfél tájt a gyerek szobájából hallani lehetett furcsa kattogásokat. egyik szülő erre felébred és odamegy meglesni mi történhet a szobájában a gyereknek. a szülő lassan odasettenkedik az ajtóhoz, betekint a kulcslyukon és egyszerre csak pont annyit lát amennyi elég is neki:

a gyereke egy bongot fog a kezében és az öngyújtóval (ami kattogott) gyújtja meg a füvet és szívja a szülő szeme láttára ( persze ő még nem tud róla )



na szülők, ilyenkor ti mit tennétek? részletesebben:

- mi lenne a gyerek büntetése?

- elküldenétek-e elvonóra?

- mit tennétek a még nem elhasznált anyaggal?



kb ennyi a kérdés, de azért a fiú szempontját is leírom:

csaknem éppenhogy 9. osztályba került már meg is ismerkedett új osztálytársaival, kipróbálta a vízipipát és nagyon tetszett neki ez a dolog (ekkor még nem gondolt a fűre, azt se tudta szinte hogy mi az) és hallotta hogy van két ember az osztályban aki füvezik alkalmanként és utólag is megtudott egy pár embert aki a volt osztályában füvezett. igazából nem akarta kipróbálni, csak úgy passzívan elfogadta ezt a dolgot. ahogy telt az év, a szüleinek egyre jobban romlott a kapcsolata, többször éjfélig vagy tovább is képesek voltak üvöltözni egymással, de elválni nem váltak el, mert a vallásukban nem elfogadott a válás. ez így telt jó ideig míg a gyerek majdnem depressziós állapotba került, nem értette miért, sokszor már azon kapta magát, hogy órákig gondolkozik azon, hogy miért oda született ahova. osztálytársaival is elkezdett romlani a kapcsolata, mert volt pár ruhája amit rendszeresen hordott és nem akart szüleinek nehézséget okozni azzal, hogy ruhákért könyörög nekik és ennek következtében az osztálytársai néha beszélgettek mögötte, hogy milyen szegény ez a gyerek, mindig ugyanez a ruha van rajta, akkor biztos nem is mossa, sőt le se veszi, ebben alszik stb. és a gyereknek ebből is egyre jobban elege lett, a stressz már a csúcsfokán volt mikor végre eljött a nyár. a fiú azt gondolta hogy tyű de jó most elmehet dolgozni és nem kell senkinek terhet okoznia és szerezhet saját ruhákat :) hát elment dolgozni. mivel nem volt hely sehova csak érdre, hát budapestről mindennap 3-4kor felkelt hogy reggel 6-ra odaérjen érdre és napi 8 órát dolgozzon. dolgozott jó ideig aztán abbahagyta mert belefáradt és erre megint jött a családi stressz, mostmár fokozottabban, mert apja többször is otthagyta őket pár napra, a kiabálózás és üvöltözés már nem volt elkerülhető mikor mindkét szülő otthon volt, a gyerek már gondolkozott az öngyilkosságon, csak tudta, hogy ő keresztény, és van egy pár barátja akiknek nem akar fájdalmat okozni azzal hogy eltávozik erről a világról, így hát elkezdett érdeklődni a tudatmódosító szerek iránt. első amit kipróbált a hajnimag amitől erős hallucinációkat látott, majd elkezdett érdeklődni a fű után ( marihuána ).

látta, hogy nagyon sok helyen legális, orvosi célokra is használják, és nincs halálos mennyiségű dózisa, csak tüdőrákot okoz, ha cigipapírból szívja, így hát mikor megjött a fizetés vett magának egy műanyag gyönyörű kék kicsi bongot, amit otthon a szobájában eldugott gondosan szüleitől. a bong sokáig maradt magára aztán végre sikerült találnia a gyereknek egy dílert akitől szerzett bele zöldet és egyik éjjel, megvárta míg kialszik minden fény és elalszanak a szülei és a bongot kezébe fogta. megfogta a füvet, megszaglálta, vizsgálgatta egy kicsikét, majd nem cicózott beleragta oda ahova kell :) kicsit beleszívott a bongba hogy lássa hogy hogyan fog működni és miután ezt meg vizsgálta, elkezdte öngyújtóval meggyújtani a füvet.

"basszus ez az öngyújtó nem működik"

kattant még párat, próbálkozott, mire egyszer végre begyulladt. fogta a lángot odatartotta a fűhöz, és elkezdte szívni.



a történetet folytassátok a szülők cselekedetével. mit tegyenek a szülők? ti mit tennétek?



16/F


2011. aug. 21. 23:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesírásért :D az elgépelés a hibája xD (pl "beragta" -.-)
2011. aug. 21. 23:36
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a füvezést nem tiltom meg a lassan 18 éves gyerekemnek. Miért tiltanám meg azt ami szerintem jobb mintha alkohol befolyás alatt van az ember? Most majd kapom az osztást hogy milyen szülő vagyok, és fel kellene jelenteni stb. De én annak a híve vagyok hogy ha 2 hetente - havonta elszívnak 4-5 en egy füves cigit, nem kerülnek olyan bajba mintha atom részegen a verekednek a piától. A fűtől legalább lenyugszik a fiam is meg a haverjai is és nem balhéznak. Hip-Hop bulikba járnak, én is voltam már és az legalább nem arról szól hogy a kis r.ibancokon beb.aszva/drogozva verekednek a "keménycsávók"... Igen emberek! Én ilyen tróger szülő vagyok hogy még Amszterdamba is elvittem a családomat.

Én nyugodtabb vagyok hogy füvezős hip-hop buliba jár a fiam, mint az extasy-s discoba. Ez van. Várom az osztásokat, nem érdekelnek. Úgy is az a szülő fog fikázni, aki inni sem szokott, és soha életébe nem próbált ki semmit és semmi olyan élménye/tapasztalata nincs amit tovább tudna adni a gyerekeinek... Én mindig mondom hogy: Fiam, nem kell rászokni és nem kell hülyének lenni... Ésszel kell mindent csinálni... Szexelni meg gumival... :-)


38/F

2011. aug. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok, nem tudok érdemben a témához szólni, mivel még nem vagyok szülő. De basszus, néhányszor elképzeltem, hogy fogok majd a fiam kontra fű témához állni... Komolyan mondom 23:50, leírtad amit már párszor elképzeltem, ez így korrekt! :)


Amúgy úgy folytatnám, hogy "FIAM!!! MIT KÉPZELSZ? APÁDNAK NEM IS ADSZ???"

2011. aug. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
xDDDhát ez poén, én szüleim ha megtudnák... hááááát.. apám lehet így reagálna :D de anyám szerintem falhoz csapna ...-.-
2011. aug. 22. 09:41
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen már korrekt kipróbálni, teljesen. A kereszténységről most nem mondanék véleményt... meg nem is vagyok szülő, de nem pozitív, az biztos. Az meg, hogy amit Ő keresett meg a SAJÁT KEZÉVEL, azt nem úgy költheti el, ahogy ő akarja, egyenesen nonszensznek és pofátlannak tartom, szinte törvénytelennek is, de még csak 16, nem 18, szóval annak mégse. Alapból, az ilyen előadások, meg ilyen állatságoknak semmi értelme, ugyanazt szajkózzák amit megtalálsz az interneten vagy bárhol, 'a drog rossz, értheeeeeem?' herka/füvet egy szintre ellítja. Elvakítás, mint ahogy az egész kereszténység.
2011. aug. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kicsit eltértem a tárgytól, bocs.:D Nem tudom amúgy mit tennék, nem voltam még hasonló helyzetben.
2011. aug. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem igazán sikerült megértenem az érveidet :O mert egyik pillanatban azt éreztem hogy ez egy pozitív vélemény, pár másodperccel később mintha már negatív lenne. nemtom mennyire érthető amit leírtam.
2011. aug. 23. 12:38
 8/14 anonim ***** válasza:

bocsi h nem a kérdésedre válaszolok, arra igazából nem is tudnék mert fogalmam sincsen mit tennék.

viszont nem gondolkoztál még el rajta, hogy komolyabban foglalkozz az írással?

2011. aug. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
próbáltam, de egy, nincs türelmem hozzá, kettő nem lehet belőle megélni... énis gondolkodtam, hogy igen egy kicsit regényes beütésű a történetem.:) amúgy is, már foglalkoztatom magam mint művész ( vagy hogyan is mondják ezt ) és ez épp elég nekem (hangszerek), csak ha nagy leszek akkor ne legyek művész, mert arra rámehetek.
2011. aug. 24. 06:19
 10/14 anonim ***** válasza:
hát abban igazad van hogy nagyon nehéz megélni ebből, de nem lehetetlen. én a helyedben képezném magam ezen a téren ha nincsen türelmed, ne egyből nagyregénynel kezdj, irjál kisebb történeteket, csak pár oldalasakat, ami éppen az eszedbe jut, aztán talán egyszer csak észre se veszed és irtál egy regényt. lehetsz akár ujságíró is, 16 vagy elötted az élet. lassan ugyis pályaválasztás elött állsz :)
2011. aug. 27. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!