Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vannak itt cukorbetegek?

Vannak itt cukorbetegek?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

arra lennék kíváncsi hogy vannak-e itt 18 éven aluli cukrosok. ha igen akkor lenne pár kérdésem. Én is cukor beteg vagyok csak azért:) Kérdéseim:

mennyi a HbA1c értéketek? 9 alatt van?

ha igen akkor hogy csináljátok? azaz miket esztek,mit sportoltok,milyen inzulint és mennyit adtok? hány évesek vagytok stb stb. mióta vagytok cukorbetegek?? én 6 éve és elég rosszak a cukraim.. és azt mondták ha januárig letudom vinni a HbA1c értékemet akkor kaphatok pumpát.

hogyan tudnám levinni a A1c értékemet?? :S köszönöm előre is Hello


2011. nov. 3. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! 9 felett van a Hba1c-d? az nagyon nagyon magas. Nekem sosem volt annyi, bármit csináltam.

Én eszek mindenféle ételt, nem sportolok semmit, igaz nekem pumpám van. De előtte is ugyanez volt, és Lantust használtam, azzal mindig 7.5 alatt volt a cukrom, bármilyen mérésnél. Meg kell jegyezzem, hogy ha most ilyen magasak a cukraid, a pumpa nem fog megmenteni. Nekem is javasolták, hogy sportoljak, igaz napi 4 kilométeres gyalogláson kívül semmit nem csináltam. Csokikat ne egyél titokban, meg sehogysem. Hiába adsz rá, fel fog menni a cukrod (ha jónak tűnik is méréskor az eredmény, a glükóz nem lesz jó akkor se). Az ételeket mindig mérd ki pontosan.

Emlékszem nekem régen a Mixtard volt, amit azóta bevontak, ha jól tudom! Nem csodálom, mert semmire sem volt jó, ráadásul az orvos is azt mondta, hogy melléfolyik belövéskor? Hát mondom hova folyna...

én is 6 éve vagyok cukros, most vagyok 18.

2011. nov. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

szia. Bocsi hogy nem valaszoltam.

Nem tudom mar hogy mivan velem,de akarmit eszek magas,pedig rengeteget sportolok... most is hoot magas pedig csak egy majkremes kenyeret ettem...

2011. dec. 30. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! A kezelőorvosod mit mond?


Egyébként nem stresszelsz sokat? Lehet attól van, az sokat ront. Illetve amiket írtam fentebb azok megvannak? Mármint a pontos ételkimérés, stb..

2011. dec. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Tudom, hogy már régen írtál, de azért ha még aktuális, válaszolok :)

Én most vagyok 17,és én is 6 éve vagyok cukros. Én pumpát használok (fél év után kaptam, mert allergiás vagyok a szúrós inzulinra), és nagyon bevált. Gyakorlatilag nem diétázom (psssszt...:)) és nem sportolok semmit, csak a sulis tesiórákon veszek részt, ennyi. Jó a HbA1c-m, nagyon is, legutóbb 5,4 volt. De a legmagasabb is csak 7,valamennyi volt. Bár az én orvosom már azon is kiakadt...:)

Remélem, kaptál már pumpát! Jó cucc! :)

2013. jan. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia:)

Kicseszett velem az élet :D

levittem szépen 9-re :)

de most pedig kijöttünk lakni Olaszországba (járok haza 3 havonta,nem égettünk fel semmit a hátunk mögött járok gondozásra is ) és azt mondta az orvosom hogy megkaphatnám,de mivel itt tartózkodok,nem kaphatom meg. akkor kaphatom meg ha 2 hónapot folyamatosan otthon vagyok.. :D hát így jártam :) majd haza megyek nyáron is,most fogok márciusba haza menni,de nyáron pedig hosszabb időre,hátha :))

Köszi a válaszokat : D

2013. febr. 8. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!