Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködésem...

Pajzsmirigy alulműködésem van. Mehetek véradásra?

Figyelt kérdés

Már vártam,hogy 18 éves legyek, mert mindig szerettem volna vért adni. Most kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Ez kizáró ok? Nagyon szeretnék vért adni és segíteni vele másokon.

A válaszokat előre is köszönöm!



2011. nov. 4. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem befolyásolja ebből a szempontból a vérképedet.

De ha gyógyszert szedsz rá az már meggondolandó.

Én nem tudom pontosan kérdezd meg a házi orvosodat.

2011. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, ha gyógyszert szed is rá nem probléma, mivel szintetikusan pótolják a tiroxint.

Persze kérdezd meg egy véradó csomópontban, de mivel már mosott faktorú vért adnak, így nem hiszem, hogy ez probléma lehet.

2011. nov. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is az van és rendszeresen adok vért, ha stabil vagy a gyógyszerrel és a normál tartományban van az értéked akkor semmi akadálya nincs.
2011. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. nov. 4. 14:14
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem is alulműködésem van, szedek rá gyógyszert, és nem adhatok vért. voltam véradáson, de elküldtek, mert állítólag így nem lehet.
2011. nov. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
akkor hülyék voltak, semmi baja nincs a vérednek ha szeded a gyógyszert...mivel beteg sem vagy tünetek sincsenek.
2011. nov. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg hol törődnek ilyenekkel ezek? ha annyira figyelnék ezt akkor nem lehetne olyan hogy valaki aids-es vért kapjon meg a többi.
2011. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A legjobb ha elméssz a véradó centumba, ott felvilágosítanak hogy adhatsz-e vért vagy nem. Én magas vérnyomásos vagyok, elég erös gyógyszereket szedek, mégis aktív véradó vagyok.
2011. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én 5 éve szedek gyógyszert de sose lesz jobb a vérképe, amikor meglátják milyen gyógyszereket szedek azt mondják nem adhatok vért.
2011. dec. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!