Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes megpróbálnom a leszáza...

Érdemes megpróbálnom a leszázalékolást? Kicsit hosszú lett, bővebben lent.

Figyelt kérdés
Epilepsziám van, folyamatosan gyógyszert szedek rá,EEG -m tüskés és3-4 havonta vannak rohamaim. Érszűkületem is van erre is gyógyszert szedek és infúziós értágításra járok minden éven, télen zoknit nem tudok húzni úgy begyulladnak a lábaim. Folyamat görcsölnek a végtagjaim. Lumbálták a gerincem amiből kifolyólag kötött maradt, nem tudok rendesen hajolni sem guggolni mint régen. 1 csigolyával többem van elcsökevényesedett a lapockám és ferde a gerincem. Hátmerevítőt kell hordanom. Vérnyomásom rendkívül alacsony. Vérszegénységem is van. Emellett vashiányom amire úgyszintén gyógyszert szedek és vénás injekcióra is járok fél évente.A bal kezem ízületei el vannak gyengülve évről évre jobban kifordul a könyököm egy gyerekkori törés miatt mert rosszul forrt össze. Nem emelhetek vele 3 kg-nál többet. A térdeimmel pedig folyamatos fizikoterápiára járok mert mindig bedagadnak és begyulladnak az ízületeim. Gondolom sokak számára ez most sok nekem is.. De a betegségeim miatt képtelen vagyok a hízásra vagy a súlymegtartásra. 42 kilogramm vagyok és emiatt a szerveim kis helyen vannak és ezek erős szúró fájdalmat okoznak. A méhem hátrébb helyezkedik el mint kéne a veséim pedig fentebb. Plusz van egy járulékos lépem is. Nemrégiben pedig találtak egy foltot a lépemnél amiről még nem tudják mi csak találgatnak hogy talán meszes leválás a gerincről. Az iskolát nagyon döcögősen tudtam csak elvégezni 20évesen sikerült leérettségiznem csak. Munkahelyet nem találok. Sehova nem vesznek fel. Eltitkolni nem tudom főleg a görcsök és a rohamok miatt. Már véget akartam vetni az életemnek. Pszichológushoz is jártam de ezen a holt ponton már túl vagyok a családom segítségével. Mivel barátaim sincsenek.. nem tudtam igazi közösségi életet élni. Most itt vagyok 22 évesen és semmi támogatást sem kapok. Én már mindent megpróbáltam amit csak lehetett. Úgy döntöttem ha levelezőn is de lediplomázom. Hátha akkor már sikerülne valami munkát találnom. De most jelen helyzetben a leszázalékoláson gondolkozom. Szerintetek mennyi esélyem lenne ? 4 en élünk és csak anyum dolgozik .. a gyógyszereim és a kezeléseim pedig elég sokba vannak támogatást nem kapok.. ez a végső ami még talán hozhatna egy kis segítséget.
2011. nov. 5. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
szia. bár nem vagyok jártas annyira a dologban, de sok embert ismerek, akit jóval kevesebbért leszázalékoltak. kérd ki háziorvosod véleményét. ha érdekelnek a gépek, próbálj valami jó kis webszerkesztös-informatikusos-programozós izét kitanulni :D
2011. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 cesani válasza:

Hát kérdés az hogy dolgoztál-e valaha?

Mert minden életkor után meg van határozva , hogy hány év ledolgozott időnek kell lennie.

Gyerekkori epilepsziád van vagy így is születtél. Ha így születtél és tudod igazolni akkor van szerintem rá 50%-os esélyed. Sajnos az igazán beteg emberek nem kapnak rokkant nyugdíjat mert a gazdagok megveszik előlük!

2011. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
10 éves korom óta kezelnek epilepsziával. De kérdőjeles a mai napig hogy akkor alakult e ki vagy velem született. egy gyárba sikerült egyszer dolgoznom. de ott i csak úgy hogy sikerült eltitkolnom. de sajnos rohamom lett és elküldtek.. mondták hogy fel se vettek volna és merjen többet eltitkolni mert mivel mindenhol aláíratják a nyilatkozatot hogy nem titkolsz el semmit ezért megrángathatnak. 3 és fél hónapot dolgoztam ott. azóta semmi. ha meghallják a betegségeim azonnal azt mondják hogy nem. Ráadásul a szervezetem is sokat gyengült . Fogyni kezdtem hullott a hajam és mikor otthon voltam csak aludtam Elméletileg egyedül nem is mehetnék sehova. Az orvosi papíromon rajta van hogy csak kísérővel mehetek.. és állandó felügyeletre van szükségem.
2011. nov. 6. 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Istenem, annyira sajnalom, ami veled van! :(((

Nekem viszont arculcsapas sajnos, h milyen szerencses vagyok, meg kellene becsulnom, h egeszseges vagyok...:(((

2013. aug. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!