Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Utalhat betegségre az, hogy...

Utalhat betegségre az, hogy keveset iszok?

Figyelt kérdés
Van, hogy azt veszem észre, hogy a reggeli bögre tejen/kakaón kívül max. 1 pohár vizet vagy egy bögre teát ittam meg egész nap. (Vagy így ezt a 3 pohárnyi mennyiséget.) Lehet valami betegségem? Azt tudom, hogy ez így nem egészséges, ezért is erőszakolok magamba több folyadékot, de van, hogy elfelejtem és késő délután jut eszembe, egyszerűen nem vagyok szomjas. Egészségesen táplálkozom, mozogni mostanában sajnos nem igazán mozgok.
2011. nov. 7. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem betegség, de megbetegíthet hosszú távon.Én is ilyen vagyok, nem érzek szomjúságot és elfelejtek inni :)

Aztán, ha eszembe jut, muszájból megiszok pár pohárral.

Ha lehet, tegyél magadnak az asztalra egy üveg ásványvizet, hogy szem előtt legyen, az eszedbe juttatja, hogy inni kell, én is ezt csinálom újabban.

2011. nov. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van. Hosszú távon okozhat csak bajt, de jobb elébe menni. Az elromlott vízháztartást viszonylag nehéz rendbe tenni. Én a teázást tudom javasolni, a tiszta vizet hamarabb kiüríti magából a szervezet. Natúr tea a legjobb, mézzel esetleg lehet édesíteni, de cukorral inkább ne. Én a citromot sem szeretem, bár az is egészséges.
2011. nov. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy ne várd meg, hogy érezd a szomjuságot, az már a kiszáradás kezdetétéjelzi. Olyan, mintha a növényed csak akkor locsolnád meg, amikor már szemmel láthatóan hervadni kezd.
2011. nov. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez az ásványvíz üveges dolog jó ötlet! :) Teát is gyakrabban csinálok, azt úgyis "könnyebb" meginni, mint csak a sima vizet olykor. :)
2011. nov. 8. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!