Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnam akkor aktivalni...

Hogy tudnam akkor aktivalni magamban az adrenalint amikor en akarom?

Figyelt kérdés
lehetseges h akko inditsam el az adrenalin hormonjaim amiko akarom v az csak eles helyzetekben aktivalodik?es a mesterseges adrenalint meg lehet venni patikabol v nem aruljak?
2009. máj. 7. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy, mert a mellékvesekéreg adrenalin és noradrenalin hormonjainak felszabadulását te nem tudod szándékosan befolyásolni.

Na jó, állítólag, ha ezt elhisszük jógiknak sikerül, de hát mi nem igazán vagyunk azok.

Ilyesmit gyógyszertárban nem árulnak. Isten ments!

De minek neked stresszhormon?

2009. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valóban, ez a folyamat autonóm szabályozás alatt áll, nem tőled függ az adrenalinszekréció fokozása. De nem értem miért van szükséged rá. Tanuláshoz, sportoláshoz kellene? Mert ahhoz nem ajánlom. A hormonrendszer rendkívül összetett, az adrenalin minden szervre másként hat, és ha egyébként nem szükséges a testednek, de te beadod, annak lehetnek kellemetlen következményei is. Nem beszélve arról, hogy a hatás utánpótlás híján csupán pár pillanatig fog tartani. Orvoslásban is csak vészhelyzetben alkalmazzák: anafilaxiás sokk tüneteinek enyhítésére, illetve újraélesztés közben szoktak adrenalint intravénásan beadni. Úgyhogy bízz a saját testedben, az autonóm idegrendszered pontosan tudni fogja, hogy mikor és mennyi többlet adrenalinra van szükséged:D
2009. máj. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A válaszom az hogy szerintem egy meglehet csinálni.

Meg kell probálni fel dűhiteni magad vagy gondolj

roszra vagy ijesmi...

Bocs ha nem igaz a válaszom de szerintem igy meglehet csinálni.

2009. júl. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Láttad a wanted cimű filmet? :D Abban is van olyan jelenet ahol a srác adrenalint akar felszabaditani magában és azt mondja a csajnak ,hogy tartson egy pisztolyt a fejéhez ,de a csaj azt mondja ,hogy megkell tanulni kontrollálni ezt külső behatás nélkül. :) Vagyis valami ilyesmi. Egyébként tudok egy módszer az adrenalin növelésre. Nekem talán egy kicsit bevált. 1: Lélegez szaporán,mint ha valami rohamod lenne. 2a:Gondolkodj valami felkavaro dolgon. Vagy 2.b:Mondogasd magadnak ,hogy ''most eláraszt engem az adrenalin,gyors vagyok ,erős vagyok.'' És lehet ,hogy bevállik.
2012. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Bármikor felviszem a vérnyomásomat az ágyon fekve 120/70-ről 200/100-ra anélkül, hogy megmozdulnék. Azt hiszem, ennek köze van az adrenalinhoz is.

Nem, nem gondolok semmi stresszesre, vagy félelmetesre. Egyszerűen tudom, hogy a testemen belül mit, hol kell megmozdítani. Olyan, mintha csak a kisujjamat mozdítanám meg, de ez kívülről nem látszik.

Nem, nem véletlen. Nagyjából öt éves koromban jöttem rá erre, és tök jó szórakozás. Tíz éve rendszeresen ellenőrzöm ilyen esetben a vérnyomásomat. A két mérés között nem telik el fél percnél több. Az első normál értéket mutat, a második, miután elkezdem csinálni a dolgot, extrém magasat. A pulzusom csak kicsit emelkedik. Általában 60-ról 70-re.

W-M-P

2013. máj. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor jelentkezz utolsó a legközelebbi orvosi és/vagy gyógyszerészeti kutatólaborban mint kísérleti alany:D
2013. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!