Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha légmentesen lezárom a...

Ha légmentesen lezárom a szobámat és lefekszem aludni reggelre nem ébredek fel?

Figyelt kérdés

vagy ha x oxigén szint nincs meg akkor arra felébredek?

(elméleti kérdés csak elméletbe érdekel még mielőtt bárki bármivel cseszegetne) lehet nem ide kellett volna írni de talán itt tudják rá a választ


2011. nov. 9. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elméletben-szerintem- felébrednél, mikor annyira vészesen lecsökken az oxigénszint, és a fulladás veszélye állna fent.
2011. nov. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én felébredek oxigénhiányra.Volt,h elromlott a gázfűtés,hősit nyomtam be,arra keltem fel,hogy nem kapok levegőt,volt vagy 50 fok a szobámba.
2011. nov. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Előző nem az oxigénhiányra ébredt fel, hanem a melegre.

Nem ébredsz fel.

2011. nov. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A lezárt szoba példát felejtsük el, túl nagy a légtér.

Szerintem nem ébrednél fel, mert halál előtt kómába esnél.

2011. nov. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem felébrednél rá, hogy fuldokolsz, de elég sokáig kéne ahhoz aludnod, hogy egy szoba oxigénszintje, egy emberrel benne ilyen vészesen lecsökkenjen :)
2011. nov. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Még az előbbi válaszomhoz: A fuldoklásra (oxigén hiányra) abban az esetben ébrednél fel, ha légüres tér jönne létre, azonban szűk helyen ha az oxigén elfogy, ott van helyette a kilégzett széndioxid, és ez okozná a kómát, mert fokozatosan történik a folyamat.
2011. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én egyszer egy kisebb csukott szobában aludtam,és éjjel arra keltem,hogy rosszul vagyok,nem tudtam mi bajom van,csak éreztem,hogy vmi nem stimmel.kimentem a wc-be és kis híján elájultam,annyi erőm volt csak,hogy ki tudtam nyitni az ablakot és így pár perc múlva már jobban voltam.

Szóval elméletben felébredsz,de nem vagyok benne biztos,hogy mindenképp így történne.

2011. nov. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 MarySue válasza:
Szerintem nem ébrednél fel. "Jó példa" a témába vágóan: akik szén-monoxid mérgezésben halnak meg. Legtöbb esetben az történt, hogy bedöglött a kazán, vagy más gázüzemű eszköz, éjjel előntötte a lakást, és az emberek álmukban fulladtak meg. Én ebből kiindulva úgy gondolom, kicsi az esélye, hogy felébrednél.
2011. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De ott a szénmonoxid mérgező gáz,tudtommal...
2011. nov. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az emberi légzést elsősorban nem az O2, hanem a CO2 szint szabályozza. Ha a vér CO2 szintje túl magassá válna autómatikusan felébrednél.
2011. nov. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!