Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Édesanyám másodszorra is...

Édesanyám másodszorra is öngyilkos akart lenni. Nagyon fájna, ha elveszíteném. Mostani életéből sajnos nem tudom elhozni, mert a testvéremet biztosan nem ítélnék neki. Hogyan segítsek?

Figyelt kérdés
Mit csináljak? Megfogja még egyszer tenni? Mindenki ezt mondja. Nincs valami olyan "összejövetel" ahol több ilyen ember megfordul és ők megbeszélhetnék? Én próbáltam vele beszélgetni, de mind hiába!
2011. nov. 10. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig lehet, hogy „el kell onnan hozni.” A testvéred hány éves? nem biztos, hogy jó, hogy így nevelkedik..

– amíg meg nem találja anyukád önmagát, addig lehetne olyan helyen – veled – ahol érezné, dolga van itt, és nem „szökhet meg”

2011. nov. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy nagyon jó pszichológus kellene neki...


Amúgy miért tette? Én olyan szakon tanulok, ahol nagyon sokat beszélgetünk az öngyilkosságról és annak a felismeréséről. Ajánlom Neked az Átlagemberek című filmet.

Érdemes megnézni szerintem.


Azt érdemes elfogadni, hogy egy ember sem "akar" öngyilkos lenni, csak olyan élethelyzetbe került, amiben nem lát kiutat magának.


Vannak telefonos lelki segély szolgálatok, ahol nagyon jó szakemberek dolgoznak. Érdemes kitenni a telefonszámukat Anyukádnál és tudatni vele, hogy ha nem érzi jól magát, itt meg tudja osztani valakivel a problémáját és talán tudnak neki ilyenkor segíteni, hogy ne tegye meg újra.


Ha őket felhívja talán át is irányítják szakemberhez, sőt biztos tudnak ajánlani is neki.

2011. nov. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!