Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gyorsan alakulhat ki a...

Milyen gyorsan alakulhat ki a cukorbetegség?

Figyelt kérdés

A napokban észrevettem egy-két dolgot, ami akár cukorbetegségre is utalhat. Fél éve csináltak utoljára vérképet, akkor nem találtak semmit. Lehet, hogy azóta kialakult a cukorbetegség?

Amúgy nem vagyok nádszál karcsú, de azért nem is híztam sokat az elmúlt félévben (kb 2kg). Mozogni főleg a nyáron mozogtam, mostanában nem vittem túlzásba.

Ha mégis beteg lennék, akkor fogyással és több mozgással kiválthatnám a gyógyszereket?


2011. nov. 10. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen tüneteket észleltél?

Ha cukorbeteg vagy, akkor majd orvos megmondja, néha elég diétázni, ha kettes vagy.

2011. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Fura volt a leheletem. Aztán az elmúlt egy évben voltak bőrproblémáim amit ez is okozhat (mondjuk pont ezért csinálták a végvizsgálatot ami akkor nem mutatott semmit). Igazából az előbb ijedtem meg amikor elkezdett zsibbadni a lábam.

Persze majd elmegyek dokihoz csak most ezen jár az agyam.

2011. nov. 10. 22:09
 3/6 anonim ***** válasza:

A cukorbetegseg nem sulyfuggo,mivel vannak teltebb es sovanyabb emberek is, akik ebben betegsegben szenvednek. Etkezesi szokasodat viszgald meg, es a mozgasszegeny eletmod okozhatja a tunetedet.

A zsibbadast pl., a kiutesek, ezek akar lelki eredetuek is lehetnek...

2011. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és figyeltem ma, hogy mennyit iszom meg száraz e a bőröm de azokban nem vagyok biztos, mert lehet hogy belemagyarázom hogy ez még pont jó.
2011. nov. 10. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Ki kell magad vizsgáltatni. Így ez hipochondriára néz ki.
2011. nov. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha fél éve nem volt semmi, akkor nyugi :)
2011. nov. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!