Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Trombózisom volt, és tüdőemból...

Trombózisom volt, és tüdőembóliám. Ebben jártas embereket kérném, tudnátok nekem válaszolni néhány kérdésre?

Figyelt kérdés
Szeptember 13-án kerültem kórházba, Három részen találtak Trombózist: térdhajlatnál, combhajlatnál és hastájékon. Mind a három a bal oldalon. Majd a kórházban kaptam tüdőembóliát. Nem tudom hogy mikor kezdhetek egy kicsit sportolni. Meg azt se hogy miket lehet csinálni(kondi, futás,stb...) A lábam még azóta is láthatóan vastagabb, ez mikor múlik el? A harisnyát meddig kell hordani? Rengeteg kérdésem van, de egy orvos se válaszol rá!!! Előre is köszönöm mindenki válaszát!

2011. nov. 14. 23:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
jujj és hogy vetted észre, hogy trombózisod van? Én nagyon félek ettől
2011. nov. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

kedves Kérdező, nehezeket kérdeztél, ritkán jár erre orvos..Itt esetleg megpróbálnád feltenni a kérdéseidet?

[link]

2011. nov. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kedves előző kommentelő :) Egyre gondoltunk. Ezt azért egy orvosnak meg kéne mondania. Hány éves vagy? És tényleg, hogy vetted észre? Még szerintem ne kezdj sportolni semmiként, majd csak amikor a doki mondja. Gondolom jársz kontrollra meg ilyenek. Jobbulást.
2011. nov. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Férfi vagy nő vagy? Sok ilyen oldal van, ahol megkérdezheted, de ezen a webbetegen válaszolnak is.
2011. nov. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul fogalmazta meg a kérdését. Valószínüleg arra kíváncsi a kérdezö, hogy akinek volt már trombózisa vagy tüdöembóliája, az hogyan élte meg, és mik voltak a gyógyulás folyamatai.
2011. nov. 15. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Huh, megpróbálok mindenre válaszolni, ...

Hát úgy vettem észre hogy ez egyik lábam combtőtől a lábfejig teljesen ellilult akkor azonnal elsétáltam a kórházba és onnan már fel se engedtek ülni. de én már túl későn vettem észre sajnos, mert nagyon nagy kiterjedésű a trombózis, és ugye 3 is van. Először nekem is csak megdagadt a vádlim, és fájdalmas volt a bal lábam mozgatása, csak sajnos elbagatelizáltam a dolgot és túl későn mentem orvoshoz, még azon csodálkoztak hogy egyáltalán hogy lehet hogy én még élek. Nő vagyok és 21 éves. Köszönöm a linkeket, megnézem ezeket és megpróbálok még jobban tájékozódni. Azért tettem fel itt a kérdésemet, mert amióta kijöttem a kórházból egy orvos sem volt hajlandó válaszolni egy kérdésemre se. Reméltem hogy itt valaki aki már átélt hasonlót az tud nekem mesélni hogy nála hogy volt, meddig tartott a gyógyulás, most hogy van. Köszönöm a kommenteket mindenkitől!

2011. nov. 15. 09:36
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tüdőembóliám volt, barátomnak trombózisa, most pedig őszinte leszek veled. Nagyon fiatal vagy, és nagyon súlyos az állapotod, ha 3 trombózis + 1 embólia is ért. El fognak küldeni egy vizsgálatra, amiből kiderül (hónapok, mire időpontot kapsz és meglesz az eredmény), hogy van-e öröklött hajlamod (mivel fiatal vagy és több baj is ért, szerintem biztosan van) - ha van, akkor életed végéig véralvadásgátlót fogsz szedni, Marfarint vagy Syncumart. A kompressziós harisnyát életed végéig viselned kell, mert ez akadályozza meg a vérrögök képződését. Kissé átalakul majd az életed, de ezzel együtt lehet élni, és nagyon szerencsés vagy, hogy nem haltál meg (nem ijesztgetni akarlak, hidd el, hanem ez az igazság). Ha nincs öröklött hajlamod (a családodban volt másnak trombózisa vagy embóliája?), akkor pár év után abba lehet hagyni a gyógyszer szedését, de én kétlem, hogy nem öröklött.
2011. nov. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na most megijedtem:S Én is 21 éves vagyok:S Azt nem mondták hogy mi válthatta ki? Vagy más előjele nem volt? De frászt kaptam most:S Írtak is fel valami gyógyszert?
2011. nov. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát igazából az amikor bekerültem az orvosok reménykedtek hogy nem öröklött. Nem tudok senkit a családban akinek hasonló problémája lett volna, valószínű, hogy több dolog okozta ezt. Kezdődött egy kéztöréssel, amit kétszer műtöttek, és egyik műtét után sem kaptam vérhigítót, azt egy nagyon komplikált tüdőgyulladás, amivel 2 hónapig feküdtem és erre még rájött hogy fogamzásgátlót szedtem, dohányoztam és rengeteget ültem mindenféle mozgás nélkül. Hál istennek az embólia nem volt komoly, mert csak több micro embóliát kaptam. Azt mondták hogy ezen dolgok együttes hatása okozta nálam a trombózist. Remélem hogy nem öröklött, és hogy ez egy jó nagy figyelmeztetés volt hogy változtassak az életemen. Engem a harisnya nagyon zavar, arról nem is beszélve hogy nem tornázhatok annyit és úgy ahogy én szeretnék. Engem Syncumarra állítottak, nem tudom hogy ez jó vagy rossz. Köszönöm a válaszokat!!!! :)
2011. nov. 16. 09:43
 10/12 Hanna82 válasza:

Szia!Nekem is trombozisom,es tudoemboliam volt,aprilisban!:(

Ha gondolod,"beszelgethetunk" rola!:)


Szep Napot!:)

2011. nov. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!