Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyakran ideges vagyok, fáj a...

Gyakran ideges vagyok, fáj a feje, stresszelek. Szerintetek mit tegye?

Figyelt kérdés
Rengeteget kell tanulnom és sajnos ha nem sikerül mindent magtanulnom ideges leszek és fáj a fejem. Emiatt gyakran sírok is , de nem tudom mit tegyek . Kérlek segítsetek nekem!
2011. nov. 19. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sétálj sokat a levegőn, illetve sportolj. A szellemi munkát fizikai munkával(sport) tudod egyensúlyba hozni.
2011. nov. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Segíteni sajnos nem nagyon tudok, mert én is ugyanebben a cipőben járok - kritikus vizsgáim jönnek a következő hetekben, mellette dolgozom is, reggel korán elindulok otthonról, és este érek haza, amikor újra neki kell állnom tanulni másnapra, rendszerint éjfélig-hajnalig.


Tudom, hogy sokan járnak ebben a cipőben és nem vagyok egyedül, tudom, hogy nem panaszkodni kell hanem csinálni a dolgomat. :) Csinálom is, de mivel nekem nagyon új ez az életforma (szinte semmi szabadidő, sokszor hétvégén is munka), ezért én is rengeteget stresszelek, sírok (korábban ez nem fordult elő) és fáj a fejem (korábban ez sem fordult elő).


Én mindenképpen megpróbálok beiktatni olyan programokat, amik elvonják a figyelmemet, hogy legalább addig is ne stresszeljek. Megnézek egy jó filmet, elmegyek teázni egy barátnőmmel, elmegyek délután egy parka pár órába, és nem csinálok "semmit", csak úgy vagyok... Így legalább ezekben az órácskákban nem stresszelek, talán ez is segít.

2011. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szedjél Lecitin granulátumot és Magne B6-ot. Igyál napi 3 csésze citromfű teát.
2011. nov. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat a citromfű teát megkóstoltam és azóta jobban érzem magam
2011. dec. 2. 21:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp mozogj sokat. Nekem az úszás és a szauna válik be a leginkább stressz, lelki levertség, rosszkedv ellen.

Sétálj parkokban, a természetben - akár ilyenkor is -, és gondolkozz el valamelyik érdeklődési köröddel kapcsolatban. Szerintem nincs olyan érdeklődési kör, amivel kapcsolatban ne lehetne bárkinek sok-sok gondolata - persze ha az a téma tényleg nagyon érdekli.

Keress olyan elfoglaltságokat, amik a legjobban lekötnek. Pl. engem a filmek egyáltalán nem kötnek le, és a regények se. Ezek nem vonják el a gondolataimat a stresszelő dolgoktól. Viszont ha egy könnyedebb film alatt sudokuzom, akkor már elvonhat. Vagy ha új játékot keresek a neten valamelyik érdeklődési körömmel kapcsolatban. Úgy kb. másfél éve még új volt nekem a weblapszerkesztés (HTML kódokkal) - az is elvonta a figyelmemet. Elég nagy családi viták után lenyugtatott. A lényeg, hogy olyan elfoglaltság legyen ez, ami 100%-ig elvonja a figyelmedet, ami mellett nincs időd máson elgondolkozni.

2012. jan. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!