Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha gilbert kórom van, akkor...

Ha gilbert kórom van, akkor gyógyszeriparra ne is gondoljak mint munkalehetőség?

Figyelt kérdés
Még nem biztos, hogy van, és az se, hogy oda akarok menni.

2011. nov. 19. 13:43
 1/4 anonim válasza:
Szia, nekem is az van, ugyanebben a cipőben jártam, így volt szerencsém megkérdezni orvost, hepatológust és kicsit utána is jártam a témának. Ez a rendellenesség a korral "súlyosbodik", azaz a le nem bontott bilirubin szintje nő az évekkel. Általánosságban a betegség jellemzői a nagyobb fáradékonyság, sárga bőr, vegyszerérzékenység, fokozott alkoholérzékenység. Vannak főleg angol oldalak, amelyek kiterjedten foglalkoznak a kórral, mivel orvosi körökben nem tulajdonítanak neki nagy jelentőséget. Lényegében a májenzimjeid egyike kisebb intenzitással működik, amely eredményezheti a különböző kemikáliák az átlagnál nehezebb lebontását. A háziorvosom szerint nem túl nagy faktor ez a kór, szerinte a "normálishoz képest minimális elcsúszás", míg a hepatológus inkább a kerülését javasolta a vegyszerközeli szakmáknak. Egyébként párórás laborgyakorlatok után én nagyon fáradtnak éreztem magam, csípett a szemem stb., ez pl. lehet jele a vegyszerre való intenzívebb reakciónak.
2012. máj. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
pedig egyre biztosabb vagyok benne, hogy a kémiával megyek tovább. Egyébként a sárgás tünetek jelentkeztek nálam, a fáradság se ritka, de utóbbi nem csoda ahhoz épest amennyit alszok. Viszont az orvosi vizsgálatok nem mutatták ki, hogy lenne ilyen kórom, a családban pedig mindenki bírja az alkoholt:)
2012. máj. 18. 22:42
 3/4 anonim válasza:

Hát ha a vérképedben nem mutatták ki a rendellenesen magas szérum bilirubin szintet, akkor nincs miért aggódnod. :-) Igazából kb. annyi az egész, hogy az embert általánosan negatív állapotba terelő behatások intenzívebben érintenek egy Gilbertest. Mindenkinek rossz ha többet stresszel vagy ha nem aludja ki magát, alkoholt fogyaszt, vegyszereket szagol, csak a Gilbertesnél nagyobb ez a szorzó, ezáltal "sérülékenyebb", alacsonyabb a toleranciaküszöbje.


Sok sikert a pályafutásodhoz mindenesetre, a kémia manapság nyerő tudomány.

2012. máj. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. máj. 20. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!