Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy gyógyszer teljesen...

Ha egy gyógyszer teljesen friss, hány évig felhasználható? És ha lejrat után 1-2 évvel beszedem, mi történik?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
2, 3, vagy 5 év, rá van írva dobozra a lejárati idő. Egy évvel lejárat után már ne szedd be.
2011. nov. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Orvos asszisztens vagyok, és emlékszem amikor a gyógyszerésztant tanultuk azt mesélte a tanárom, h valójában nem jár le egy gyógyszer, ha nagy hönek ,fagynak, nedvességnek nincs kitéve ugyanugy hat, és nem romlik meg "szavatosság lejárta" után sem. Én már vettem nem egyszer olyan gyógyszert ami 3 éve le volt járva, semmi különöst nem észleltem. Viszont a gyerekeimnek nem adtam be "lejárt" gyógyszereket.
2011. nov. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
vettem= vettem be
2011. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előfordul bizonyos gyógyszereknél hogy több év után káros bomlástermékek keletkeznek, ez veszélyes lehet. A többségnél "csak" hatóanyag-tartalom csökkenés következik be.
2011. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Tudnál esetleg ilyen gyógyszert mondani?

Esetleg a fájdalomcsillapítók?

2011. nov. 22. 19:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Konkrét gyógyszert nem tudok mondani, ez a minőségellenőrzésnél a stabilitási vizsgálatokból derül ki, amit bizonyos időközönként (hónapok, évek) végeznek el.

Pár hónap még nem okoz gondot, de egy-két éve lejárt gyógyszerrel inkább ne kísérletezz.

2011. nov. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!