Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy időnként...

Miért van az, hogy időnként nem értem, amit mondanak?

Figyelt kérdés
Néha vannak olyan helyzetek, amikor beszélgetek valakivel és egy idő utána nem fogom fel, amit mond. Csak bólogatok, hogy jól van, valójában nem értem a mondanivalóját teljesen. Vagy órán vagyok és a tanár beszél egy adott témáról, mondja, hogy a fontos részeket írjuk le, de én nem tudom valamiért leírni, nem tudom kivenni a lényeget és leírni a saját mondataimat. Ha leírom, akkor sem értelmesen, nem tudom a mondatok összerakni, stilisztikailag hibás lesz. Nem egyszer borultam ki ettől, mert annyira befeszülök ilyenkor, hogy leblokkolok és még rosszabb lesz. Ráadásul néha a legegyszerűbb hétköznapi dolgaimat sem tudom elintézni, mi lehet az oka? Hol tudnék segítséget kérni? Ez lehet valamilyen idegi eredetű probléma?
2011. nov. 22. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, idegen nyelvekkel hogy állsz, de én pl. eleve kétnyelvű vagyok, anya magyarul beszél velem, apa angolul, a sulim meg még hozzá spanyol-magyar kéttannyelvű, és néha elég nehéz váltani, előfordul, hogy nem értem, amit mondnak nekem.
2011. nov. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nyelvvel nincs problémám, magyar anyanyelvű vagyok. Amúgy az angolt tanulom, de nem keverném bele, nem érzem, hogy gondot okozna. Ha beszélnem is kell, akkor érdekes módon nem lép fel megértési probléma. Annyira koncentrálok, mert tudom, hogy nehezen megy az angol, akkor általában megértem a lényeget.

Igazából én sem értem, de mondták mások is, hogy lehet nem értem, amit mondanak nekem, olyan bizonytalannak látszik a tekintetem. Igazából ilyenkor nem tudok válaszolni, csak azt mondom, jól van, oké. A fogalmazásom is nagyon hibás. Úgy tűnik, néha nem tudom a szavakat összerakni értelmes mondatokká. Olyan zavaros lesz az egész.

2011. nov. 22. 13:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet koncentrációs problémáid vannak, ez természetesen agy eredetü dolog. Ha zavar, és a tanulásodban is befolyásol, érdemes lenne felkeresni egy neurológust.
2011. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!