Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Lehet a medrol...

Mi lehet ez? Lehet a medrol mellékhatása?

Figyelt kérdés

Csak a bal hónaljhajlatom ilyen. / Medrolnak van egy mellékhatása ami ilyen allergiához hasonló bőrbetegséget produkál a hajlatokban eddig könyökömön és a mell alatt olyan /amiből mell alatt is hasonlónak indult// Elképzelhető hogy ez is az?


[link]


[link]


2011. nov. 23. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem menj vissza az orvoshoz, mi nem értünk hozzá! ezt találtam:

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így a Medrol tabletta is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

A metilprednizolon hatóanyagtartalmú készítményekről ezidáig nem áll rendelkezésre olyan modern klinikai dokumentáció, mely felhasználható lenne a nemkívánatos hatások gyakoriságának meghatározására.

A következő mellékhatások jellemzőek az összes, egész szervezetre ható kortikoszteroidra. Felsorolásuk ebben a listában nem jelenti feltétlenül azt, hogy a konkrét eseményt megfigyelték ennek a kiszerelésnek az alkalmazása kapcsán is.

Pangásos szívelégtelenség kialakulása arra hajlamos betegeknél, magas vérnyomás, szteroid okozta izombetegség, izomgyengeség, csontritkulás, steril csontelhalás, csigolyatörések, csonttörések, ínszalag-szakadás (elsősorban az Achilles-íné), fekélyképződés esetleges vérzéssel vagy átfúródással, gyomorvérzés, hasnyálmirigy-gyulladás, nyelőcsőgyulladás, bélátfúródás, emelkedett májfunkciós értékek, elhúzódó sebgyógyulás, pontszerű bevérzések a bőrön, véraláfutások, elvékonyodó, sérülékeny bőr, nátrium-visszatartás, káliumvesztés, vízmegkötés, fehérjebontás következményes negatív nitrogén-egyensúllyal, a sav-bázis háztartás felborulása, koponyaűri nyomásfokozódás, jóindulatú koponyaűri nyomásfokozódás, görcsrohamok, pszichés zavarok, mellékvesekéreg-túlműködéshez hasonló állapot, az agyalapi mirigy és a mellékvesekéreg közötti hormonális szabályozás gátlása, a szénhidrát háztartás zavara, cukorbetegek fokozott inzulin- vagy szájon át alkalmazandó vércukorszint-csökkentő gyógyszer (ún antidiabetikum) szükséglete, rejtett cukorbetegség megjelenése, gyermekekben a növekedés gátlása, menstruációs zavarok, szürkehályog, a szembelnyomás emelkedése, kidülledt szem, a fertőzések tüneteinek elfedése, lappangó fertőzések fellángolása, opportunista kórokozók okozta fertőzések (normális immunrendszer esetén ezek a kórokozók fertőzést nem hoznak létre) kialakulása, a szervezet bőrpróbákra adott válaszának csökkenése, túlérzékenységi (allergiás) reakciók.

Beszámoltak a Medrol alkalmazásakor a rosszindulatú lágyrészdaganatok egyik típusának, az ún. Kaposi-szarkómának a kialakulásáról. A kezelés megszakítása klinikai javulást eredményezhet.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

2011. dec. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
hogy mire kaptad, azt nem írtad le!
2011. dec. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

vesére de az mst nem mindegy?

még mindig nem tünt el eléggé ronda alkalmanként viszket de azon kivül nem zavar

2012. jan. 13. 19:38
 4/15 anonim ***** válasza:

A kép túl sötét, hogy bármit is kivegyél belőle... Anyukám is szedte a Medrolt, a szteroidok bőrvékonyodást is okozhatnak, és ha kicsit beverte valahova a kezét, stb bevérzett a bőre alatt.

Lehet nálad is ez a probléma, de ahogy írták előttem menj orvoshoz, már nem friss kérdés, másfél hónap alatt lett volna alkalmad megkérdezni szakembertől.

2012. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

mikor visszamentem nem különsebben érdekelte...

mármint amikor elkezdtük mondani hogy egy valami kijött a hónaljnál de nem tudjuk hogy miaz akkor annyit mondott hogy: hogy mndtam hogy lesznek mellékhatások

de azt meg nem hinném el hogy nem lehetne kezdeni valamit legalább a viszketéssel

2012. jan. 13. 22:36
 6/15 A kérdező kommentje:
de még az se hogy ránézett volna felőle akár az angol herceg is trónolhatott volna rajta...
2012. jan. 13. 22:37
 7/15 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy a vesédre kaptad: mivel a gyógyszer részlegesen a vesén keresztül alakul át és ürül, ezért a mellékhatások is gyakrabban jelentkeznek tőle. Nekem ez így ránézésre tipikus szteroidos bevérzésnek (ecchymosis) tűnik, ami a szteroidkezelés következménye: egyszerűen meggyengülnek az ereid és könnyebben elpattannak. A kezelőorvosodnak sajnos igaza volt abban, hogy természetes a mellékhatások megjelenése és ezzel együtt kell élned, gondolom az alapbetegséged olyan súlyos volt, hogy a mellékhatások még mindig kisebb kellemetlenséggel járnak, mint amekkora előnnyel maga a kezelés. A bevérzések ellen egyébként érfal erősítőt lehetne szedni (Rutascorbin vagy Detralex), de ezt én sem javaslom, méghozzá az alapbetegséged miatt. A viszketés már keményebb dió, nem nagyon tud vele mit kezdeni az orvostudomány. Külsőlegesen szinte mindig szteroidot adnak, ami a Te esetedben nem járható út, mivel ezt már tablettában kapod. Amivel biztosan nem ártasz és valamennyit segít: Ung. alum. acet. tart. kenőcs, Alsol kenőcs, Biomedes körömvirág/perilla krém esetleg mentholos hintőpor, Susp. zinci. aquosa rázókeverék, vagy bárányhimlős gyerekeknek készített kenőcsök/rázókeverékek. Kizárólag kis felületen használhatsz Fenistil gélt is (bár ez szerintem nem ér semmit, viszont jó drága). Ha nem vagy fémallergiás, akkor szerintem az Ung. alum acet. tart kenőcs a legjobb, ha pedig igen, akkor Naturlandos vagy Biomedes körömvirág kenőcs.
2012. jan. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2012. jan. 14. 12:48
 9/15 A kérdező kommentje:
meg az jutott még eszembe hogy ez elfog tűni a közel jövőbe vagy csak ha abba hagyom a gyógyszert?
2012. jan. 14. 14:05
 10/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak azután fog javulni a helyzet, ha majd abbahagytad a gyógyszert. Addig inkább csak rosszabbodni fog, máshol is előjöhetnek ilyen kiütéseid, illetve más mellékhatások is jelentkezhetnek (pl. ödémásodás, vagy akár ödémásodás - főleg az arc környékén, cukorbetegség). Tudom, hogy ezt betegként elég nehéz megélni (nekem is kellett betegként is szednem), de az orvos tényleg csak addig szedet veled szteroidot, amíg a gyógyulásodhoz feltétlenül szükséges, és ha majd abbahagyhatod a kezelést, akkor a mellékhatások nagy része is el fog múlni.
2012. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!