Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epilepsziások! Mikor tudtátok...

Epilepsziások! Mikor tudtátok meg, hogy betegek vagytok és, hogyan változtatta meg mindez az életeteket?

Figyelt kérdés

Én 17 vagyok és egy hete tudtam meg,hogy epilepsziás vagyok,nagyon elszomorított!

Arra lennék kíváncsi,hogy más fiatalok epilepsziások járnak-e bulizni vagy inkább kerülik a villódzó fényeket,mint ahogy azt javasolják is?!

Kérlek,hogy írjatok minél többen és kort meg nemet is írjatok!

Mindenre kíváncsi vagyok,ami a betegséggel kapcsolatos!

Köszy!

Üdv!


2009. máj. 12. 17:34
 1/7 A kérdező kommentje:

Arra lennék még kíváncsi,hogy ha szedtek gyógyszert,akkor az milyen hatással volt rátok?

Mióta én szedem,azóta minden percben álmos vagyok,fáj a hasam,reggel hánytam!

Kérlek írjatok!

Üdv!

2009. máj. 12. 17:37
 2/7 A kérdező kommentje:

Ja és ezek a gyógyszerek nyugtató hatásúak is?Mert mióta szedem,teljesen nyugodt vagyok és álmos!

Bocs a sok kérdésért!

Üdv!

2009. máj. 12. 17:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Öcsém 19 éves volt amikor rohama volt. 2x egymás után, a fürdőszobában. Nem tudjuk mi volt előbb, az ütéstől lett rohama, vagy a rohamtól lett ütés a fején. A gyóygszerre jól reagált, szépen fokozatosan emelték az adagját. Ugyan úgy éli az életét. Vezet, bulizik, úszik, utazik ha épp ahhoz van kedve. Neki nem volt egyértelmű az EEG-t nézve hogy epilepsziás-e, de az tuti, hogy epis rohama volt.

A gyógyszert már nem szedi majdnem egy éve, önhatalmúlag hagyta abba, ami nagyon nem tetszik.

Vannak fórumok epilepsziával kapcsolatban, ha gondolod utána nézek mi a címe, sok hasonló sorsú ember tapasztalatot cserél és hasznos is tud lenni.

2009. máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nekem szerencsére-nem szerencsére(nem tudom már),de az EEG elsőre,az első roham után kimutatta,hogy epilepsziás vagyok!

Csak a bulit azért kérdeztem,mert az orvosok azt mondták,hogy a villódzó fényeket kerüljem!

Hát mivel még csak 17 vagyok,szinte el se kezdtem még élni,így ez(is)eléggé szíven ütött!

Szeretnék bulizni járni és nem szeretném ha sokban változna emiatt az életem!

Várok még válaszokat!

Üdv!

2009. máj. 12. 18:44
 5/7 anonim válasza:

Szia!


Én is 17éves vagyok, és epilepsziás!

de én kb 4éves korom óta, eddig 4rohamom volt.Igen a buli....én ugyan ugy járko bulizni, pedig oda figyelek nagyon a betegségemre, csak kb óránként kimegyek egy olyan helyre ahol nincs villódzás, és ott pihizek vagy 10percet...semmi több..a vezetés persze hogy lehet, nekem most az lesz a kérdésem, hogy lehetek e szülésznő epilepsziásan.nekem még az alvásra is oda kell figyelnem, mert nekem éjszaka jöttek a rohamok, és nem napközben.de gyógszer(neurotop) melett még osha nem volt semmi bajom:)remélem kigyóguylunk belőle:D

2010. febr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én csak annyit írok neked, hogy egyáltalán ne szomorkodj és ne is tekintsed ezt betegségnek mert tökéletesen kontrollálható gyógyszerekkel és teljes értékű emberként élhetsz. Nem kell mindenkinek mondani, hogy epilepsziás vagy a sztereotípiák miatt. Ha az orvos azt mondja ihatsz alkoholt az meg pláne jó :D


De minden gyógyszer más - remélem nem sertan-t szedsz mert az gyilkos.


Szóval jobb mint egy cukorbetegség, vagy jobb mint ha hiányozna a lábad, vagy jobb mintha 3cm es lenne a farkad :D


üdv:D


25F

2010. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az 5. válaszolótól kérdezném, akinek éjszaka jönnek a rohamai: milyen típusú epilepsziád van? Nappal soha nem volt még görcsöd? A kislányom (kis 2 éves) is epilepsziás. Kizárólag alvó állapotban jönnek neki a rohamok és ezzel kapcsolatban szeretnék információkat szerezni.
2013. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!