Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második gyermeketek megszületé...

Második gyermeketek megszületése mennyire változtatta meg az életeteket?

Figyelt kérdés

Van egy fiam, aki 16 hónapos, és most várjuk a kistesót, 2 éves lesz a nagy, mire megszületik a testvére. Mikor Ő megszületett, tagadhatatlanul felborult az addigi életünk, rengeteg dolog megváltozott, többek között, hogy mindig ott volt egy kisember, akiről gondoskodni kell, nem csinálhatsz azt amit akarsz, és amikor akarsz, napirendet kell tartani, nem jársz dolgozni, hanem otthon vagy...stb,stb.

Természetesen ebbe is belerázódtunk, és bár az első hónapok nem voltak zökkenőmentesek, minden vele töltött időt élvezek.

Véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy a második gyerkőc megszületése után is ekkorát fordul az ember és a család élete, vagy mivel már benne vagy a rutinban, nincs ilyen éles váltás, és minden sokkal könnyebben megy az első időkben is?


2011. szept. 27. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát gyakorlatilag az első pár hónapban megszűntem létezni. egy másodpercem se jutott magamra, észre se vettem, hogy vagyok. Se nappalom, se éjszakám, igazi rabszolga zombi lettem. A 2 évesem erősen dacolt, a kicsi hasfájós majd refluxos lett. Hozzáteszem nekem nem volt semmi segítségem. Max este fürdetésnél ha apa hazaért. Nem volt rossz, nem panaszkodom, szokták mondani teher alatt nő a pálma, és nyilván én ilyen pálmatermészet vagyok, hisz most 2 éves a kicsi, úgy érzem jöhet a 3-dik. szépek, okosak, nekem ez az élet.

Egyébként a nagy is pont 2 éves volt mikor született a kicsi.

Ja, meg jó fogyókúra ez a felállás :) :)

2011. szept. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kislanyom 18 honapos volt amikor megjott a kisteso. Hat mondhatom en is zombi lettem azota, a kicsi rosz alvo, a nagynak most jonnek a szemfogai, ugyhogy o is rosz alvo azota,segitsegem az nulla, apa kesore er haza. Az eletunk a feje tetejen all teljesen, de valahogy elvezzuk megis ezt a kaoszt. Egy/ egy mosoly elfeledtet minden nehezseget, legalabb hamar osszenonek es jol ellesznek egy ev mulva egyutt.

Kitartas, minden kezdet nehez, de megeri!!

2011. szept. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az első válaszolóval. Azt azért hozzátenném, hogy nem mindenkinél van ez így, hiszen gyerek és gyerek is más. Egy nyugodt baba pl sokat javít a te (testi és )lelkiállapotodon, de hát nem minden gyerek kisangyal. Az sem mindegy, van-e bármilyen segítséged. Nálunk sajnos nincs senki, így már egy gyerekkel is sokat kellett sakkoznom az idővel, hogy mindig minden meglegyen, kettővel meg végképp. Nálunk 21 hónap van a fiaim között, mindkettő nagyon eleven gyerek. Az első év nagyon nehéz volt, azóta egyre könnyebb, egyre jobb minden.

Én azt mondom, nem akkora a változás az életedben, mint az első gyerek születésével, de azért más lesz. Már megszoktad, hogy éjjel-nappal felelős vagy valakiért, most azt kell majd megszokni, hogy folyamatosan többfelé kell figyelned.

2011. szept. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Azt hiszem, hogy a zombi üzemmódra fogok készülni, és maximum kellemes meglepetés ér, ha mégsem :) de ez még odébb van.

Várom a többi tapasztalatot is, és köszönöm előre mindenkinek!

2011. szept. 27. 15:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia.A fiam és a lányom között 20 hónap van.A kicsi most 8 hónapos.Segítségem nekem sincs.Apa reggel korán megy és örülök ha legalább fürdetésre hazaér.Annyiból szerencsém van,hogy a pici nagyon jó baba.Bár éjjel még most is 2x,3x felébred mind2.A 4 nagyszülőből már csak anyósom van,vele meg nem érek semmit.A szomszéd faluban lakik,de hónapok óta nem járt nálunk.A lényeg az,hogy ne aggódj,ebbe is bele lehet rázódni.De tényleg zombi üzemmódban vagyok sokszor én is.A nagy most van a dackorszaka csúcsán...nehéz vele,ráadásul nagyon rossz evő.Hébe hóba segít a sógórnőm pl elmenni bevásárolni stb.Én egyedül nem merek velük.De imádom őket és már most nagyon keresik egymás társaságát,próbálnak már együtt játszani.A nagy nem féltékeny,csak arra kell figyelnem nehogy a nagy véletlenül megrúgja v megüsse a játék hevében.Minden jót!!!
2011. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha csak heti egyszer lenne segítséget, amikor van pár órád, hogy feltöltődj, akár barátnőkkel, akár csak arra, hogy egyedül feltakarísd a házat(nálam már ez is pihinapnak számított volna), szóval már ennyi is kizökkent a monotonitásból és nem enged zombi üzemmódba :)Feltölt energiával. Lehet hülyeségnek hangzik, de két kicsi mellett kész felüdülés volt, ha mondjuk apa hétvégén tudott rájuk vigyázni és egyedül kitakaríthattam :)

De egyébként onnan könnyű, amikor már van napi rutin az életetekben. Nálunk ezt az ovi hozta meg. Mihelyt kialakult egy szigorú napirend máris könnyebb volt.

Első voltam.

2011. szept. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

második gyereknél az egóm maradék része is eltűnt minden a gyerekek körül forog, magamra kb napi 1 óra maradt napközben amikor mindkét gyerek alszik és este miután lefeküdtek, de akkor annnyira fáradt vagyok hogy kb fél óra után én is lefekszem aludni, azt a fél órát töltöm kettesben naponta a párommal.

Ennek ellenére nem akkora változás mint az első gyerek, hiszen már megszoktam a napirendet, a kicsi a nagy napirendjéhez igazodik, ugyanúgy járunk a játszótérre délelőtt délután. A fürdetés és az altatás is hamar kialakult. Nem vagyok olyan parázós mint a naggyal 2 éve, simán mentünk 4 hetes gyerekkel éttermbe, kertipartira, állatkertbe, barátokhoz, mindenhova ahová amúgy egy kétévessel mentünk volna. Most a kicsi 9 hetes, már jól összerázódtunk, minden flottul megy talán még fodrászhoz is eljutok egyszer :)

2011. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Annyira megnyugtató olvasni, hogy nem csak én érzem úgy, hogy a 2. gyerek érkezése még nagyobb felfordulással jár, mint az első :). Nálunk 3 év van a lányok között, az első 1-2 hónap nagyon nyugis volt, mert a kicsi sokat aludt, aztán véget ért. Most 4 és 1 évesek és úgy érzem, hogy minimális időm sincs magamra, pedig a nagy már ovis, de a kicsi olyan giga anyás, hogy csak na. Nem hagy 1 perc nyugtot sem (éjjel is ébred párszor). (persze lehet szerencséd a barátnőmnek mind a kettő gyereke halál nyugis jó alvó :D szorítok, hogy nálatok is így legyen)


A fogorvosom mondta még régen, hogy miután megszületett a 2. gyerek a feleségével azon gondolkodtak, hogy mit csináltak korábban azzal a sok szabadidejükkel :)

2011. szept. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kétfelé kell figyelni az a fárasztó..beosztani mindkettőnek az időt amit vele foglalkozol...meg magadra...jah és a párodra alig jut valami...amúgy látni hogy ők szeretik egymást,az isteni érzés...
2011. szept. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!