Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történhetett velem? Éjjel...

Mi történhetett velem? Éjjel felébredtem és nem tudtam megmozdítani a kezemet, se a fejemet.

Figyelt kérdés
Kb 2-3x fordult elő velem, és a testvéremmel is. Nagyon ijesztő volt. Segítségért akartam kiáltani, de nem tudtam kinyitni a számat. Aztán behunytam a szemem és elaludtam. Reggel semmi bajom nem volt ... de ijesztő volt nagyon. Ez kb 2 éve történt. Azóta félek felébredni éjjel :S
2009. máj. 12. 19:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
52%

szerintem fel kellene keresned egy szakembert :)

rem. hamar helyrebillen minden

2009. máj. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem is történt már ilyesmi egy jópárszor, mindig, amikor rémálomból ébredek fel. egyszer hallottam hogy ez valami álombénulás vagy micsoda, de engem annyira nem zavar :D
2009. máj. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
alvás paralízis.. ha egyszer kétszer forudl elő,élettaninak mondható,szinte minden ember megtapasztalja.A stresszes életvitel süritheti az előfordulását,akkor már, érdemes szakemberhez forudlni. Nekem is volt már párszor,mivel neke dmost volt először természetes,hogy megijedtél,de legközelebb már tudni fogod,hogy vagy visszaalszol pár mp mulva,vagy teljesen felébredsz és "minden rendben" . Ne pánikolj,elmulik mindig.
2009. máj. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ez veszélyes egyébként? Lehet ettől valami komolyabb bajom ? :S
2009. máj. 12. 20:10
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem egyszer totál el volt zsibbadva az egyik karom, azt hittem, hogy nincs meg, és úgy vettem észre, hogy mikor megfordultam rámesett valami, nah az volt az ilyesztő (de szerencsére csak a karom zsibbadt le, és elmúlt károsodás nélkül)
2009. máj. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
durvább változatai, ha annyira felébredsz, hogy felkelsz és csinálsz is valamit pl kiugrasz az ablakon egy szörny elől :D de ez nagyon ritka.. és ha már kezd elfajulni a dolog, akkor kell csak orvoshoz menni. de ennek így semmilyen következménye nincs szertinem
2009. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2009. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20.19-es vagyok...az elöző linknél,a válaszok közül én irtam a 2-3ast...
2009. máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm mindenkinek! :)

Megnyugodtam teljesen :)

2009. máj. 12. 20:29
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az élettani alvás természetes velejárója, amit tapasztaltál.

A központi és a vegetatív idegrendszer ilyenkor sajátos kikapcsolásokat működtet. Egyes zavarok esetében forcsa dolgok következnek be.

Muszáj az átmeneti vegetatív blokk, különben képzeld el, ha azt álmodnád, hogy hegyet mászol vagy ablakot pucolsz azt a tested végre is hajtaná. Ellenkező esetben, amikor a vegetatív blokk szenved zavart és az alvó cselekszi is az álmot, akkor előfordulhat, hogy a beteg álmában kávét főz és a valóságban is teszi, melyre reggel nem emlékszik. ezeket a mechanizmusokat egyszerűen írtam most le, nem is pontosan így hívják őket, de egyébként hosszadalmasabb lett volna elmagyaráznom.

Nem kell megijedni ennyire ezektől. Vedd természetesen nehogy álmatlanságot okozzon a félelem.

A stresszt viszont kerüld, hogy az idegrendszered nehogy túlzottan kifáradjon.

Nyugodt alvást kívánok!

2009. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!