Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 150-160-as vérnyomás 100-120-a...

150-160-as vérnyomás 100-120-as pulzussal normális? 17 éves vagyok.

Figyelt kérdés
1-1,5 éve mindig ilyen sok, ritka amikor ennél kevesebb. Régen kövér voltam, lefogytam 22 kilót. De a vérnyomásom meg maradt ilyen magasnak.
2011. nov. 26. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:

nem normális.Szedsz rá valami gyógyszer?

Én most voltam 2x -ra kivizsgáláson,2 évig szedtem rá egy gyógyszert,most mentem vissza 2.éves kontrollra,elküldött CT-re meg vérképre,vérképen voltam már,CT-n még nem,és egyiknek se tudom még az eredményét.


Most váltottam gyógyszert,mert a Nebivolol Sandoz,a régi gyógyszerem már gyakorlatilag semmit nem hatott.

2011. nov. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a pulzus és a vérnyomás is magas, el kéne menned a háziorvosodhoz, aki további szakvizsgálatokra küldene el.
2011. nov. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem szedek rá semmit. Emiatt voltam bent egy hétig kórházban amikor kövér voltam, mert rosszul lettem egyik éjszaka. Kivizsgáltak, és semmi bajt nem találtak nálam, és hazaküldtek Gyógyszert írtak fel, amit 1 hónapig kellett szedni. De már nem emlékszem a nevére.
2011. nov. 26. 23:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Visszakérdezek:

Mit jelent az,hogy kivizsgáltak? Megmérték a vérnyomásodat,pulzusodat?

Vérkép esetleg készült?

2011. nov. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
vérnyomást mértek, éjjel-nappal. hajnalban is felköltöttek hogy megmérjék. vizelet mintát vettek, vért is vettek, vérkép is készült.. Ultrahangon voltam, szemvizsgálaton, EKG-n....
2011. nov. 29. 20:08
 6/6 anonim válasza:
Én 18 éves vagyok és nekem is hasonló a vérnyomásom.Ultrahang vizsgálaton semmi bajom,vérkép is teljesen jó.Most megyek szemnyomás vizsgálatra.Ha ott sem lesz semmi,akkor valószínűleg örököltem anyukámtól,mert neki is magas.
2012. jan. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!