Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérnyomás 153/85 szívverés...

Vérnyomás 153/85 szívverés 52. szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

nekem ilyen eredményeket mér mostanában a vérnyomásmérő! a családban mindenkinek nagyábol normális, de az enyém az ilyen. amugy jól érzem magam, az elmult 1 évben (mióta ijeneket mérek) alig fájt a fejem és a tulsújom is eltünt. de aggódok emiatt egy picit.ha jól tudom a normál szívverés az 72 körül van. szerintetek orvoshoz forduljak?

21/f


2009. szept. 3. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy kivizsgálást megér szerintem, csak a biztonság kedvéért.
2009. szept. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

A normális vérnyomás általában: 140/80, az 52-es szívverés azonban alacsony, de én nem vagyok orvos.

Menj orvoshoz, majd ő megméri pontosan, ha 150 felett van a felső érték, azt mondják azzal foglalkozni kell. 21 évesen ritka a magasvérnyomásos betegség, lehet,hogy kicsit izgultál az otthoni mérésnél.

2009. szept. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A normál pulzus 60-80 (én úgy tudom), és pl. sportolóknál, akik edzettek alacsonyabb is. A tiéd szerintem jó, de a vérnyomásod kicsit magas. Ott 120/80 a normális, és neked eléggé fölötte van. Szerintem beszélj a háziorvosoddal, és elküld kivizsgálásra, ha úgy látja.
2009. szept. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

A pulzus (szívverés) az teljesen jó 52 azzal nincs gond. Én sportolok így tudom hogy a nyugalmi az 40-60 között van.


A vérnyomásod viszont valljuk be, sz*r., ez az a kategória ami még az orvosok szerint éppen jó egyébként. Orvos azt mondaná, hogyHa 160 fölé megy a felső határ vagy 90 fölé az alsó, mindezt persze teljesen nyugalmi állapotban, akkor kell elkezdeni aggódni. Ez így még belefér.


Én szeirntem azonban gondold át az étrended, és azonnal teljes diéta: telitetlen zsír fel, telitett zsír nulla, ch kevés!

2009. szept. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát végülis kifejezetten sportolni nem szoktam, de sokat bringázok , meg sétálok mostanában , az igazsághoz hozzátartozik, hogy a mérés előtt egy fél órával megittam egy kávét és pont a mérés előtt szívtam el egy száll cigit is, és lehet ez is nyomott rajta egy picikét felfelé
2009. szept. 3. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!