Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A leletre azt írták, hogy...

A leletre azt írták, hogy ferde irányú törésvonal látható az ujjamon, ez mit jelent? Tört vagy repedt a csont? Mennyi idő alatt forr össze kb?

Figyelt kérdés

Konkrétan ez áll a leleten:

"A bal kéz II. ujjon a középpers basisán a palmaris oldalon ferde irányú törésvonal látható.A levált kb. köménymagnyi fragmentum nem mozdult el."


Ez mit jelent? Törés vagy repedés? És mi az a fragmentum?

Mennyi idő alatt forr össze kb. ?


2011. dec. 2. 11:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

November 21.-én tört hátra az ujjam, másnap voltam orvosnál. Akkor nem látszott a törés, mert bevérzett az ujjam. A keddi (nov.29.) röntgenen már látszott a törésvonal. A közte lévő 1 hétben sínbe volt az ujjam és most megint sínbe tették. 3 hét múlva (dec.20-án) kell mennem kontrollra.

Ez összesen 4 hét, amíg sínbe van az ujjam, annyi idő alatt össze tud forrni a csont, igaz?

2011. dec. 2. 11:38
 2/13 anonim ***** válasza:
Letört belőle egy kis darab, de szerencsére nem elmozdulásos jellegű a törés. Négy hétnél tovább nem szokták az ujtöréseket rögzíteni. Szerencséd, hogy nem gipszbe tették, mint nekem egyszer :-)
2011. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Már most rossz érzés, hogy csomó mindent nem tudok csinálni. Hiába, hogy a balkezem még a legalapvetőbb dolgok sem menne, fürödni sem tudok normálisan,hajat mosni egyáltalán nem tudok, takarítani sem annyira tudok.

És most úgy csinálnám, de ha nem tudom..:S

Meg hát szeretném, hogy karácsonykor le tudjak ülni normálisan enni a családdal és ne keljen nekem külön összevágni az ételt meg ilyenek:)

2011. dec. 2. 12:21
 4/13 anonim ***** válasza:
Fürdésnél, hajmosásnál zsacskózd be az ujjadat, kezedet, és akkor meg lehet oldani a dolgot. Csuklóban gondolom tudod mozgatni a kezedet meg a többi ujjadat is.
2011. dec. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Zacskózni szoktuk, de csuklómig be van kötve a kezem úgyhogy anyukám segít fürdésnél meg megmossa a hajamat.
2011. dec. 2. 12:39
 6/13 anonim ***** válasza:

Hááát, jobbulást!


Sajnos el kell fogadnod a helyzetet, mást nem tudsz csinálni :(

A kiszolgáltatottság-érzés ilyenkor valóban nagyon rossz, de ez van, és van aki segít neked, szerencsére.

Karácsonyra már lekerül az ujjadról a sín és ez a fontos :)

2011. dec. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)

Igazából az a legszomorúbb, hogy egy kicsit furcsa és különleges adventi naptárat találtam ki a szüleimnek,amit sajnos nem tudok megvalósítani. Sokat doloznak, anyukémnak még most jön a karácsonyi nagy vásárlási láz és azt terveztem el, hogy advent időszakában minden nap megcsinálok valami apróságot pl. mosogatás, folyosó söprése-felmosása, szobák porszívózása, portörlés, szárítóról elpakolni, segíteni sütni-főzni. Ezzel sokat segítenék nekik, de így keveset tudok segíteni.

2011. dec. 2. 16:34
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez nagyon aranyos ötlet, szerintem már a szándékod láttán is büszkék rád a szüleid!


Nyugi, lesz még alkalmad bepótolni azt, amit most nem tudsz megvalósítani. Jelenleg az a legfontosabb, hogy az ujjad szépen meggyógyuljon. Ahhoz pedig sajnos sínben kell lennie :(


Egyébként, hogyan törött el?

2011. dec. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Edzésen medicinlabdával erősítettünk és amikor elkaptam a labdát hátratört az ujjam.

Köszönöm. :) Viszont ezt az adventi naptáros dolgot jövőre is meg tudom csinálni. :D

2011. dec. 2. 19:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Meg tudtad valamennyire szokni azóta a sínt?
2011. dec. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!