Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki nem fizet (ett)...

Ha valaki nem fizet (ett) TB-t hónapokig, ill. évekig, azzal mi lesz? Visszamenőleg ki kell fizetni, ha nem is volt orvosnál?

Figyelt kérdés

Ugy tudom sokaknal ez volt, h munkanelküliek lettek es a semmi bevételből nem tudták fizetni a havi 5ezret, nyilvánvalóan! Az idő pedig elszállt.. Utólag ezt be kell fizetni, ha pl. nem is volt valaki orvosnál ezalatt?

Esetleg könyvelő v. Apeh-nál dolgozó, ill. aki ezen átment- válaszát várom, aki tényleg tudja és pontosan, hogyan megy ez a szitu!!! Hogy kell elintézni, utólag? K öszö nöm


2011. dec. 6. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:

szia,nekem is van tartozásom,mert felhalmoztam egy évet.

ki kell fizetni.és ráadásul késsedelmi kamatot tesznek rá,minden évben.tehát minél kélsöbb fizeted annal több.

nekem 2008 as évem nem volt fizetve,söt még a mai napig nem fizettem,én se tudom sajna.

2011. dec. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze. A hazai tb rendszer nem lehetőség, kötelesség. Adót is fizetsz akkor is, ha nem kapsz szociális segélyt... Ez is egy kvázi-adó.
2012. jan. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És ha valaki pl. egy évig külföldön dolgozott, olyankor mi van?
2012. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt h érted? Van, hogy kötelező az adott kulfoldi országban megrendelni a betegbiztositast es fizetni + MO-n lemondani. De Máshol van, h nem kell a munkavégzés országában fizetni, hanem fizethetheted otthon továbbra is! Nyilván ez a jobb abbol a szempontból, h mindenkepp olcsóbb.. De aki munkanélküli mi a fenebol fizesse MO-n könyörgöm :-( ??????
2012. jan. 10. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
szia, sajnos be kell fizetni, akkor is ha nem voltál orvosnál, mert az adórendszer része. nekem 2009-ben volt 5 olyan hónapom, mikor nem tudtam fizetni tb-t, majd elkezdtem dolgozni és a tavalyi adóbevallásos papírokkal együtt megküldte az apeh a ki nem fizetett tb-s számlákat is külön kimutatáson. szóval nem felejtenek el semmit.
2012. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na igen.. És ha valaki munkanélküli volt egesz évben ( nem volt bejelentett mhelye ill. esetleg nem MO-n melozott, annak kell adóbevallást készítenie? A semmiről nem lehet/kell, nem :) ?
2012. jan. 10. 22:47
 7/7 anonim ***** válasza:

a külföldi munkavállalásnak megvan a maga adózási szabályrendszere, azt sajnos nem tudom hogyan működik (gondolom minden országban a megfelelő adózási együttműködési szabályok alapján)


viszont a nemfizetett tb-re fognak papírt küldeni, amint lesz bejelentett munkahelyed és addig halmozódik, amíg nem fizeted ki. ugyanolyan hátraléknak minősül, mint az adóbevallás elmaradása.

2012. jan. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!