Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha vékonyabb a karom mutathat...

Ha vékonyabb a karom mutathat magasabb értéket a vérnyomásmérő?

Figyelt kérdés

Szerintem ez esetben magasabbnak kéne lenni, hiszen akin van még zsírszövet, ami ugye azért van, hogy védjen a külső nyomástól és gondolom ez esetben a belsőtől is véd, annak alacsonyabb értéket mutat. Rosszul gondolkozom?

Nekem nem olyan magas a vérnyomásom csak kérdezem.


2011. dec. 6. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A zsírszövet vastagság nem függ össze a nyomással, sem a külsővel, sem a belsővel. A vérnyomásméréskor mért érték sincs összefüggésben a zsírszövet vastagságával. Tehát nem mutat magasabb értéket.

(Általában a nyomás ugyanannyi folyadék esetén kisebb térfogatban nagyobb, de egyrészt a vér erekben folyik, nem pedig kitölti a testet, másrészt a vérnyomás nem olyan nyomás, hanem a vér mozgásának a "nyomása".)

2011. dec. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam, hogy nem azért magasabb, mert kisebb a térfogata, hanem azért mert véd a nyomástól. És éppen ezt honnan tudná a vérnyomásmérő, hogy mi van a vastag zsírréteg alatt?
2011. dec. 6. 21:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondom: NEM véd a nyomástól. Te hány éves vagy???

Érdekesek az elméleteid, de köszönőviszonyban sincsenek a valósággal.

Érzed a pulzusod? Naugye. Szerinted egy 120 kilós embernek nem lehet érezni a pulzusát? (De, lehet.)

Maga a vérnyomásmérő működési elve az orvosbiológiai méréstechnika tudományának körébe tartozik, ezért csak idézek:

"A vér áramlására jellemző nyomás - a vérnyomás - értékét több paraméter

együttesen határozza meg, ezek a szív izomereje, a szív által kilökött vér mennyisége, az érfal

rugalmassága, a vérerek ellenállása, a vér viszkozitása....

...A vérnyomás méréséhez valamilyen módon be kell avatkozni a keringési rendszerbe....

...E mérés során a páciens felkarjára helyezett rugalmas gumitömlőt (mandzsetta) felpumpáljuk annyira, hogy az

teljesen megakadályozza a vér áramlását. Ezután a mandzsettanyomást csökkentve a vér kezdetben

rövid időre bár, de minden szív összehúzódást követően elkezd áramlani - szisztolés érték.

Tovább csökkentve a mandzsetta nyomását egyre hosszabb ideig tart periódusonként ez az áramlás,

majd végül az érfalak egyáltalán nem záródnak el, a mandzsetta zavaró hatása megszűnik - diasztolés

érték...."


Innen: [link]

2011. dec. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, az, hogy ezeket a 'történéseket" honnan veszed észre, azt is leírja a fent idézett dokumentumban, 4. oldal.
2011. dec. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elhittem eddig is, hogy nem véd, de te elsőre nem ezt magyaráztad meg.

Szóval nem vitatkozni akartam az orvosi technológiákat illetően, hanem megkérdeztem, hogy miért nem.

Köszönöm a választ.

2011. dec. 6. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!