Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » III. fokozatú végleges rokkant...

III. fokozatú végleges rokkantsági nyugdíj mellett 2012. január 1-től lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Idáig minden műsorban a következőt hallottam és olvastam a cikkekben:


Aki a iii. csoportba tartozik, azoknak januártól március 31-ig bezárólag önként kérniük kell a felülvizsgálatukat. Aki ezt nem teszi, annak máj. 1-től autómatikusan megszüntetik a rokkantnyugdíját.

A felülvizsgálaton vagy rehabilitálhatónak minősítik, vagy nem.

Akit rehabilitálhatónak minősítenek, az max. 3 évig rehabilitációs ellátást fog kapni. Ez nem tudom mennyi lesz, mert az origón azt olvastam, és egy korábbi műsorban is azt hallottam, hogy bruttó 57e ft lesz, viszont a héten egy műsorban pedig azt mondták, hogy 46e vagy 41e lesz. Ezt megszüntetik amennyiben az ember talál munkát. ( ha egy hét múlva elküldenek, akkor sem lehet újra igényelni ) De ahogy írtam, max. 3 évig kapja az ember.

Akit nem találnak rehabilitálhatónak, az rokkantsági ellátást fog kapni, ami mellett lehet dolgozni, egészen addig, amíg a kereset el nem éri a min.bér 150%-át.


Idáig ezt lehetett hallani erről, de hogy végülis mi lesz pontosan, azt ki tudja. Ezek még csak tervezetek.


Viszont ha hallasz valamit az i-es és ii-es csoportban levőkről, hogy ők dolgozhatnak-e, akkor légyszi írd ide, mert én meg oda tartozok, de magamra vonatkozó dolgot még nem találtam ezzel kapcsolatban.:( Azaz egy helyen olvastam, de amíg legalább még egy műsorban nem hallom, vagy még egy másik helyen is nem látom leírva, addig nem merek hinni benne.Mindig csak a iii. csopban levőkről van szó.:(

2011. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. dec. 10. 19:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Most engem is foglalkoztat ez a kérdés. DE nem egészen tiszta, hogy a rehabilitált miért kap kevesebb pénzt, s miért dolgozhat az, akit felülvizsgálnak.


Már mi is megkaptuk a papírt, hogy nyilatkozzunk.

Mindazoknak kiküldték a papírt, aki 2011.december 31-ig nem töltötte be az 57 évet.


Vagy rehabilitációs kártyát kérsz - s akkor mehetsz dolgozni (gondolom, hogy akkor semmilyen ellátás nem jár) mert ugye tudsz dolgozni.

Illetve felülvizsgálatot kérsz.


De még nem tiszta a dolog.

2012. jan. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!