Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti ezt hogy csinálnátok? (alvás)

Ti ezt hogy csinálnátok? (alvás)

Figyelt kérdés

igyekszek röviden:

borzalmas a munkabeosztás, és úgy jön ki a dolog, hogy csak kedden és csütörtökön lenne időm normálisan aludni. tehát a kérdésem az lenne, ha valami rendszert akarok belevinni az alvásba, akkor jobb az, ha minden nap alszok 3 vagy max4 órát, vagy inkább megszokjam hogy kétnaponta alszok csak, de akkor bőven eleget, lenne akár 15 órám is alvásra.

mostanában az ment, hogy hétfőn alig alszok, kedden jó sokat, szerdán meg megint alig és ekkor alig bírok felkelni, csütörtökön megint sokat, pénteken meg megint alig tudok kikelni az ágyból. viszont az az érdekes, hogy volt már hogy sokáig ment az hogy keveset aludtam és mégis egyre jobban hozzá tudtam szoktam a keléshez így, de mikor egyszer 9 óra, utána meg 3 óra jut csak alvásra már elgondolkodtam azon hogy lehet hogy kevésbé lennék álmos, ha nem is feküdnék le aludni.

tehát akkor minden nap kevéske alvás, vagy két naponta sok az egészségesebb szerintetek?


2011. dec. 8. 23:01
 1/7 anonim válasza:
jajaj
2011. dec. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek.Szerintem amikor csak teheted,aludj.A szervezetednek szüksége van az alvásra/pihenésre.Lehet nehezebben kelsz fel,de legalább később halsz meg.
2011. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nem jó módszer, egyik sem.. De megértem, hogy a kötelessg nem kérdi, hogy neked ez mennyire káros az egészségedre nézve. Mindenesetre semmiképp sem hagynák ki a helyedben egy egész napot alvás nélkül.. Szívrohamban akarsz meghalni? Vagy valamilyen idegi alapú betegséget elkapni? Próbálj meg szerintem másik melóhelyet keresni minél előbb, bár nem könnyű azt sem találni a mai időkben, de próbálkozz, ez így nagyon nem lesz jó hosszútávon :S.
2011. dec. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egy őrző védő cégnél dolgoztam. Ott 24/48-as műszakban nyomtam (24 meló 48 szabad). Mivel nem meló előtt ébredtem, így jóval többet voltam talpon. Volt, hogy 35 óra után (felkeltem, pihentem/barátokkal voltam, utána 24 óra meló) hazaértem a melóból reggel 7-re aztán intéztem a dolgaimat és csak este 10 körül aludtam el. Én egy idő után hozzászoktam ahhoz, hogy akár 2 napot is kibírjak. Utána viszont kellett kb 12 óra alvás. 3 órára nem feküdnék le aludni, vagy ha igen, akkor nem kelnék fel még ha kirúgnának se.
2011. dec. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszolóknak :) hát nem tudom még. új munka hely nem lesz szerintem egy darabig.

szerintetek át tudna arra szokni a szervezet, hogy két nap legyen egy nap legyen? ha akkor kétszer annyit alszok, talán nem lenne olyan káros se. próbálok keresni írások ilyen témába, de eddig semmi, ha találtok valamit lehet linkelni is :)

2011. dec. 8. 23:53
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!

én is hasonló helyzetben voltam, leszek.

ha nem munkáról lenne szó, csak 'sima hétköznapról', ami nem erőltet meg, akkor még jó is lenne a terved, de akkor sem 100%-os, úgy értem nem egészséges.

mivel munkáról van szó, muszáj kialudnod magad. ha keveset alszol és felkelsz az azt jelenti, hogy nem ment végbe minden alvási folyamat, ezért nem érzed magad annyira fáradtnak, mintha 9 óra meló után aludtál volna 9 órát. de ez nem jelenti azt, hogy jól van így, igazából sokkal fáradtabb a tested, csak nem érzed. magyarán ez hosszú távon kinyír.

hétfőn 15 órát melóztam, 4 óra alvással mehettem suliba rákövetkező nap (pontosabban aznap, mert hajnalig elhúzódott a meló, pincér vagyok)... azóta nem tudtam 6 óránál többet pihenni elfoglaltságok miatt és mai napig olyan vagyok fizikailag, mint valami zombi.

nem egészséges a kevés alvás meló után.

ha csak simán suliba vagyok, az nem megerőltető, simán kibírom a hetet minden nap 5-6 óra alvással, de meló után 5-6 óra alvás olyan, mintha fejbe lőttek volna.

röviden tömören: aludj, amikor csak bírsz...!

2011. dec. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Aludj, amikor csak tudsz.

Az idegrendszernek szüksége van a pihenésre!

Vannak ilyen időszakok az életben, amikor kevesebbet lehet aludni... munka vagy egy kisbaba miatt... :))

2011. dec. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!