Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik epehólyag átültetés?

Létezik epehólyag átültetés?

Figyelt kérdés

Én vagyok a hülye, hogy merészeltem azt mondani nincs...

Anyukám kérdezte én pedig mondtam, hogy nincs.Nem tudom, hogy jutnak ilyen kérdések az eszébe.Nem is ez a lényeg csak kitalálta, hogy ha van például veseátültetés akkor mért ne lenne epehólyag átültetés?Na de ez hülyeség!A vese az egy pontos szerv de az epehólyagot el is szokták távolítani...Pl. vakbélműtétnél sincsen féregnyúlvány átültetés.

Bocsánat ezért a kisebb regényért de megköszönném ha valaki válaszolna!


2011. dec. 9. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs szerintem sem. Anyámnak is eltávolították az epehólyagját és direkt folyik az epe... Ha lenne és fontos lenne, akkor kaphatott volna egyet...
2011. dec. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem szoktak epehólyagot átültetni, sőt epekövesség esetén sem azt csinálják, hogy kivágják az epehólyagot, kiveszik belőle a köveket, aztán visszavarrják, hanem eltávolítják az epehólyagot kövekkel együtt. Epehólyag nélkül lehet élni, az epe még így is bejut a vékonybélbe, az epehólyag feledata az epe tárolása, és bejuttatása a bélrendszerbe a megfelelő időben. Epehólyag nélkül folyamatosan csorog epe a bélbe, nem pedig nagyobb adagokban kerül bele étkezés után. Ez okozhat emésztési problémákat, de komolyabb kihatása nincs az életminőségre. Azért a vese teljesen más kategória, vese nélkül nem lehet élni, vagyis egy darabig lehet dialízissel, de így nem lehet leélni egy életet, egy idő után szükség van a veseátültetésre.

A szervátültetések elég kockázatos műtétek, utána az embernek élete végéig gyógyszereket kell szedni, hogy megakadályozzák a kilökődést, ezeknek a gyógyszereknek elég komoly mellékhatása szokott lenni. Egy esetleges epehólyag-átültetéssel nem tenne szert az ember olyan nagy "haszonra", mint amilyen nagy lenne a kockázat, a szövődmények veszélye. Illetve szerintem technikailag sem megoldott ez a műtét.

2011. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!