Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 22 évesen még nem voltam...

22 évesen még nem voltam bárányhimlős, mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Nem kaptam semmi oltást, és még semmilyen himlőm sem volt. Hallottam hogy felnőtt korban sokkal veszélyesebb. mennyire?
2011. dec. 11. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Én se voltam még és ugyanennyi idős vagyok, mint te.

Azt hallottam én is, hogy felnőttként veszélyesebb, de kiderül, ha elkapjuk. :)

2011. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sem voltam még, 31F vagyok. Nem sok jót hallottam a felnőttkori bárányhimlőről, de mivel van egy kislányom lehet, hogy beadatok magamnak védőoltást. Ez az oltás ellene:

[link]

2011. dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megkésve bár, de törve nem.

Én nem emlékszem, hogy lettem volna b.himlős - pedig amennyire nyafis vagyok, szinte 100, hogy emlékeznem kellene -, család nagy része is úgy emlékszik, hogy nem estem át egy gyermekbetegségen se.

Ugyanakkor rokonom, akivel egy háztartásban éltem, pár éve volt övsömörös, és tőle se kaptam el.

Tehát lehet, hogy megúsztam.

Lehet, hogy Ti is.

Azért nem ártana vérvizsgálatot kérni, hogy tényleg védettek vagyunk-e. Én ezt gyermekvállalás előttre tervezem. :)


19/L

2011. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon, egyik ismerősöm 21 évesen lett bárányhimlős,és alig élte túl.Mondjuk ez elég fertőző.
2013. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!