Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek a fiúgyermeke volt...

Akinek a fiúgyermeke volt bárányhimlős, mire kellett odafigyelni? A heréknél ha van kiütés az mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk nem mondott semmit a doki h gááz lehet,volt sajna a heréknél is a kisfiamnak...
2011. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanazokra figyelj, amire a lányoknál. Ne kaparja ki a hólyagokat, mert maradandó hegek alakulhatnak ki. Ha a popsiján, a heréinél is vannak kiütések, figyelj, hogy az alsónadrág gumija, esetleg a pelenka ne dörzsölje. Mivel a hormonok még nem dolgoznak, így kicsi gyereknél nincs jelentősége a heréken lévő kiütéseknek. Mindkét fiam átesett a bárányhimlőn néhány évesen, most már kamaszok, eddig nincs semmi jele gondnak (az orvos se mondott anno semmi ilyesmit).
2011. jún. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

* A viszketést legfeljebb nagyon vékonyan szórt mentolos hintőporral szabad enyhíteni. A hólyagos bőrt nem szabad bekenni semmilyen krémmel, habbal, tilos a nedves borogatás! Régebben előszeretettel ajánlották a rázókeverék (cinkrázó) használatát, mára azonban egyértelműen bebizonyosodott, hogy hatása inkább ártalmas, mint jótékony. Érdemes betartani ezeket a tanácsokat, mert a fenti szerek használata miatt továbbterjedhet a fertőzés, akár életre szóló hegeket okozva.

* A bakteriális felülfertőzés veszélye miatt a bőrt tisztán kell tartani, szappannal és vízzel gyakran le lehet mosni. Zuhanyozni tehát kell, az ülőfürdő viszont kifejezetten nem javasolt, a hólyagoknak nem tesz jót az áztatás.

* A hólyagok elvakarásának megakadályozásához a körmöket le kell vágni, a kezeket és a ruházatot tisztán és szárazon kell tartani. Puha törölközőt használjunk, és ne dörzsöljük vele a bőrt, csak óvatosan itassuk fel vele a nedvességet. Hajat is lehet mosni, de szárításnál és fésülésnél vigyázzunk, nehogy a hólyagokat felsértsük!

* A bárányhimlős beteget szobahőmérsékleten kell ápolni, ne tartsuk dunsztban.

* Gyakran merül fel a szobafogság kérdése. A bárányhimlős beteget lehet levegőre vinni, néhány perces séta, vagy amíg pl. ki-, beszáll az autóból, nem árt semmit. Azért nem ajánlják ezt, mert egyrészt minden betegség hamarabb átvészelhető nyugalomban, másrészt pedig fertőző betegségről van szó, és, mivel a bárányhimlő cseppfertőzés útján terjed, a beteg a szabadban is éppen ugyanúgy fertőz, mint egy zárt helyen. Harmadrészt a környezetben sokkal nagyobb az esélye annak, hogy újabb fertőzések érhetik, amire ilyenkor fogékonyabbak, mint más esetben.

* A gyógyulást kimondani a pörkök leválása után lehet, de maguk a pörkök már élő kórokozót nem tartalmaznak. A hólyagok pörkösödésekor már ismét mehet közösségbe a gyermek.

* A bárányhimlőn már átesett nagyit nem kell félteni a bárányhimlős unokától! A nagyszülő idősebb kora ellenére sem fertőződik meg újra bárányhimlővel. Ha találkozik a bárányhimlős unokájával, azzal saját maga tehet az övsömör megelőzéséért.

2011. jún. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Nekem se mondta a doki,hogy veszélyes lenne az intim részeken a kiütés,csak eszembe jutott,rákérdezek itt,mik a tapasztalatok,mert viszont a párom is mondta,nehogy baj legyen a pöttyök miatt,meg hallottam máshonnét is.De akkor valószinű,a mumpsszal keverték.Már szépen gyógyulnak a fiam pöttyei.

Utolsónak:kösz a felvilágositást,én is olvastam már amit ide átmásoltál...

2011. jún. 7. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!