Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Térd arthroscopia műtét...

Térd arthroscopia műtét milyen? Altatnak? Meddig tart? Bent kell feküdni pár napig?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 17:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia,


én 34 éves nő vagyok. Nekem épp 2 éve volt artroszkópiás térdműtéten Pesten a János kórházban.

Kifordult a térdem, emiatt beszakadt az egyik porc, illetve az elülső keresztszalag szintén beszakadt, az oldalsó meg leszakadt...

A műtét igazából annyi volt, hogy a beszakadt porcot és szalagokat le- illetve megtisztogatták, kitisztították az ízületet.


Egyik nap reggel bementem a kórházba, aznap megműtöttek dél körül, másnap délelőtt kivették a drént (a csövet, amit műtétkor bennhagynak, hogy ha vérzik, akkor az, illetve az egyéb váladékok ki tudjanak folyni, ne maradjanak az ízületben), és délután már mehettem haza. Tehát 1 éjszakát töltöttem kórházban.

Nagyon nem bántam, a János kórház ortopédiája egy katasztrófa. :-(


Gerincérzéstelenítésben műtöttek, vagyis epidurális érzástelenítésben, ami engem lelkileg megviselt, főleg mikor arra vártam, hogy a műtét után kimenjen az érzéstelenítő hatása, és ismét érezhessem a lábam. Persze ez azt jelentette, hogy onnantól a fájdalmat is éreztem. :-( Szerintem nekem a drén valahogy nem jól volt benn, mert másnapig, míg ki nem vették, a gyógyszerek ellenére is majd megőrültem a fájdalomtól. A drén kivétel szintén nem volt leányálom, mintha kitépte volna a doki az egész térdkalácsomat.

Viszont ahogy a drént kivették, minden rendben volt, azonnal lábra is álltam, és bár sántikálva, de jártam.

A műtét maga kb. 20 perc lehetett, érezni semmit nem éreztem, viszont majdnem pánikrohamot kaptam a műtőasztalon. Merthogy az érzéstelenítő nem csak deréktól lefelé hatott, hanem fölfelé is, a cicijeimet sem éreztem (vicceltem is velük, hogy ha már ilyen jól elérzéstelenítettek, akkor egyúttal be is tehetnének egy kis szilikont :-)), csak a karjaim mozogtak. És mivel az érzéstelenítés kikapcsolta a mellkasi izmokat is, kezdtem nehezebben lélegezni, a mellizmok ránehezedtek a mellkasomra, és ettől nagyon megijedtem... Akkor szerencsére kaptam egy kis nyugtatót (addig semmit!!!) és ismét jobban voltam. :-)


Nekem kb. 1 év volt mikortól úgy éreztem, mintha nem is műtöttek volna. Addig nem tudtam 100%-osan hajlítani, pl. nem tudtam a sarkamra ülni. 1 év után már ment, és hála az égnek nincs gond vele azóta sem.

2011. dec. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

úúú nekem volt (11/L) :D

az olyan hogy elaltatnak ...am...hát kb. 1 óráig...de tudod nekem még mást is csináltak:/ és igen... ben kell feküdni kb. 3-4 lehet 5 napig de... kilehet aszt bírni.. tudod nekem másodjára arthroscopia-tak mert ki kellet venni egy ,,orvosi gombot" (amit az 1.műtéttel raktak be...) de lehet h téged ezek nem is érdekelnek ...


mintegy de ha van még kérdésed itt az e-mailcímem:


tothbettina2@citromail.hu :) írj nyugottan

vagy facebookcímem:


[link]



szia!remélem segítettem!

2011. dec. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
egy óráig TART* bocsi! :)
2011. dec. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!