Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Térd arthroscopia műtét...

Térd arthroscopia műtét milyen? Altatnak? Meddig tart? Bent kell feküdni pár napig?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13 évesen altattak és egy hetet feküdtem bent utána.
2011. dec. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
értem, köszi...
2011. dec. 13. 17:54
 3/13 A kérdező kommentje:
másnak?
2011. dec. 13. 17:55
 4/13 A kérdező kommentje:
egyébként mi történt a térdeddel hogy már 13 évesen műtöttek?
2011. dec. 13. 17:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Leugrottam valahonnan és levált a porc, ami beleállt az izomba. Úgy tudom, hogy csak azért altattak, mert gyerek voltam, de a kórházi megfigyelés az járt pár napig mindenkinek, óvatosan sétálhattam csak, lépcsőzni egyáltalán nem volt szabad, akkor engedtek haza, amikor már sétálni tudtam rendesen.
2011. dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Engem úgy 15 éve műtöttek így. Már nem voltam gyerek. Nem tudom már, hogy meddig voltam a műtőben, de a kórházban néhány napot mindössze. Vasárnap este befeküdtem, hétfőn műtöttek, csütörtökön pedig már engedtek is ki. Nekem gerincérzéstelenítővel csinálták. Az egészben a cső kivétele volt fájdalmas. De az nagyon:(
2011. dec. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi
2011. dec. 15. 14:27
 8/13 anonim ***** válasza:
Hogy be kell vele feküdnie kórházba, sajnos, abban biztos vagyok. Ezzel viszont napjainkban már nem altatnak, hanem epidurálisan érzéstelenítenek, ami annyit tesz, hogy injekciót kap a gerincébe, ettől alsó teste teljes egészében érzéketlen lesz, és ilyen állapotban hajtják végre a műtétet. Ugyan teljes mértékben magánál van, öntudata a műtét idejére is megmarad, de az égvilágon semmit nem fog érezni. Tapasztalatból beszélek, mert engem már érzéstelenítettek epidurálisan, igaz, nem a térdemet, hanem a bokámat műtötték darabos sarokcsont-töréssel. Annyira nem éreztem semmit sem műtét közben, hogy még viccet mesélni is volt kedvem. Jobbulást és kellemes ünnepeket kívánok Önnek.
2011. dec. 19. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Szia. Nos az én térdemben 2 porc vált le 2007 októberében és lehet, hogy attól is függ miként végzik a műtétet, hogy melyik kórházat választod. Én a Sportkórházban kötöttem ki. A vizsgálatok döntötték el ( ne legyél megfázva!!!!) hogy altatás vagy érzéstelenítés.Én altatásban részesültem pedíg nem voltam már akkor sem tinédzser. Ma befeküdtem - másnap megműtöttek és +2 napra rá már otthon döglöttem. Nem volt nagy balhé. Viszont a soron következő GYÓGYTORNA sorozatot

jó HA NEM HANYAGOLOD EL !!!!! Én megtettem mert nagyon messze volt és +1 hónap volt a felépülés. Ez csak jó tanács. Na kellemes Ünnepeket.

2011. dec. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Kétszer operálták a térdem epidurális érzéstelenítéssel, két éve, és augusztusban. Mindkét alkalommal letört porc darab miatt, amik beszorultak a szalagok közé. Mindkét alkalommal csupán 3 napot töltöttem kórházban. Az első nap labor, az anesztes orvos és egy belgyógyász megvizsgált, választhattam, hogy altatást vagy epidurált kérek, kikérdeztek gyógyszerallergiáról, esetleges betegségekről... Másnap operáció, a műtét utáni nap kiszedte a dokim a csövet -tényleg kellemetlen kicsit, de hihetetlen megkönnyebbülés követi, mert feszít amig bent van. Mankó nélkül tudtam menni, kicsit bicegtem. Egy hét pihenés után gyógytorna, 3-4 hét és elfelejtettem az egészet.

Más műtét miatt altattak már, az epidurál összehasonlíthatatlanul jobb volt.

Minden jót Neked!

2011. dec. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!